Mieliśmy już
133728
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       

Wyremontują dwie drogi i chodnik

Góra. Starostwo dostało rządową Covid-kasę...


Powiat górowski - tak jak inne polskie samorządy - otrzymał już rządowe wsparcie inwestycyjne. To tzw. pieniądze antyCovidowe. W sumie ponad 657 tysięcy złotych.

Planuje za to wyremontować dwie drogi zbudować nowy chodnik.

Leszczyńskie samorządy lepiej lub gorzej radziły sobie w wiosennej, szczytowej fazie pandemii Covid-19. Zdania mieszkańców co do sprawności i zaradności ich lokalnych władz - są podzielone. Wydatki wtedy zwykle finansowano kosztem planowanych inwestycji. Dlatego też już w lipcu rząd PiS w ramach tzw. tarczy antykryzysowej wydzielił miliardy złotych wsparcia dla wszystkich polskich gmin i powiatów. Wystarczyło tylko złożyć wniosek i rządowa kasa była dostępna. Wyliczono dla każdego samorządu pewną kwotę. Oczywiście w zależności od wielkości samorządu.

Powiat górowski otrzymał 657 153 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze musi się przeznaczyć na tzw. wydatki majątkowe. Przykładowo na budowę dróg. I tak też uczyniło starostwo w Górze.

Zrealizowane będą dwie inwestycje. Początkowo powiat miał na to zarezerwowane po 30 tysięcy. Teraz kwoty wzrosły prawie 10-krotnie. Zaplanowano wymianę nawierzchni drogi Góra – Strumienna – Brzeżany. W sumie pochłonie ok. 380 tys. zł. Drugą z planowanych inwestycji będzie nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z budową tam chodnika w Kamieniu Górowskim. A ta z kolei kosztować ma praiwe 400 tysięcy złotych. Ich realizację zaplanowano w cyklu kilkuletnim. Dlatego też w 2020 roku opracowana zostanie dokumentacja inwestycyjna.

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2021 by map