Nie godzą się z porażką

PONIEC. Protest w sądzie

56-letnia Agata Kluczyk złożyła oficjalny protest wyborczy gdy już drugi raz przegrała z Jackiem Widyńskim wybory na burmistrza Ponieca. Sprawa trafiła do sądu.

Do protestu dołączył się także Michał Dziubałka. O wyborze Widyńskiego zdecydowała niewielka różnica głosów - 48. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że na niego głosowała głównie społeczność wiejska. Natomiast Kluczyk poparli głównie mieszkańcy Ponieca. - Długo się wahaliśmy, aczkolwiek, kiedy zaczęły do nas docierać informacje o błędach w pracach niektórych komisji, zdecydowaliśmy się złożyć protest jako wyborcy, jako obywatele mający swoje prawa - wyjaśniła publicznie Agata Kluczyk.

Kim jest przegrana rywalka burmistrza Widyńskiego? Agata Kluczyk jest z zawodu socjologiem. Ukończyła Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie. Nie pracuje jednak jako socjolog - tylko wydaje prawa jazdy. W zasadzie to jest już w starostwie w Gostyniu kierownikiem referatu ds. komunikacji. Na oficjalnej stronie urzędu wyjaśnia, że ma już 37-letnie doświadczenie zawodowe. Zatem 56 - 37 czyli rozpoczęła pracę zawodową w wieku 19 lat....

fot. internet

wróć do aktualności