Ruszy obwodnica Głogowa

LESZNO. Szybciej też w Karkonosze

790 mln zł kosztować będzie dwupasmowa obwodnica Głogowa. Już za trzy lata mieszkańcy regionu leszczyńskiego znacznie szybciej dojadą w ulubione Karkonosze czy też do zachodniej granicy z Niemcami. Z Leszna zamiast 1,5 godziny to w 40-45 minut powinniśmy dojechać do S3.

Obwodnica o długości ok. 18 km będzie drogą dwujezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zostanie poprowadzona nowym śladem omijając miasto po zachodniej stronie i przebiegać będzie przez tereny gmin: Radwanice, Żukowice, Kotla, Głogów oraz miasto Głogów. Trasa rozpocznie swój bieg w gminie Radwanice (powiat polkowicki) na istniejącym północnym rondzie węzła Głogów Zachód (węzeł na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S3 z DK12), a zakończy w miejscowości Stare Serby, poprzez włączenie do istniejącej DK12. Zbudowany zostanie także nowy most na Odrze.

Obwodnica wyprowadzi ona ruch z centrum miasta. Realizacja obwodnicy Głogowa planowana w latach 2024-2027. Zbuduje ją Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Wraz z planowaną w tym czasie obwodnicą Wschowy, znacznie skróci drogę do S3 leszczyńskim i tranzytowym kierowcom na coraz bardziej zatłoczonej krajowej dwunastce..

fot.internet

wróć do aktualności