Mieliśmy już
113504
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Wszędzie ograniczenia, a tam tłumy...

Leszno. Co jest z tym HEAVEN?


Powraca druga - jesienna fala zachorowań na Covid-19. Wszędzie wprowadza się coraz bardziej surowe limity przebywania liczby osób i ograniczenia zwiazane z koronawirusem.

Dotyczy to także mieszkańców Leszna i okolic. Tym bardziej że pobliski powiat gostyński jest na żółtej liście powiatów zagrożonych śmiertelnie groźnym wirusem z Chin. W żadnym sklepie teraz nic nie kupisz bez założonej maski. Ba, dostaniesz jeszcze mandat za jej brak. Tymczasem w leszczyńskim HEAVEN nadal odbywają sie masowe imprezy....
Kradli poza Polską. głównie kampery...

Leszno. Gang ukradł ponad 100 aut.


W 2017 roku policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zdobyli informacje o złodziejach kradnących samochody poza granicami Polski.

Wśród nich byli multirecydywiści, karani i notowani w rejestrach sądowych oraz policyjnych. Ze względu na rozmiar sprawy i międzynarodowy charakter w śledztwo włączyli się policjanci z KWP w Poznaniu oraz Prokuratura Krajowa w Poznaniu.
Zatrzymać nieproszonych gości w lesie

Leszno. Dziki w mieście


Są decyzje i konkretne działania miasta w sprawie odstraszania dzików.

Jak już informowaliśmy pole manewru jest tu dość ograniczone, ale wierzymy, że wybrane metody zdadzą egzamin. Na początku września Miasto Leszno podpisało porozumienie z Kołem Łowieckim nr 464 „Oręż” na wykonanie i utrzymanie „pasów zaporowych”.
Promesa od premiera Morawieckiego

Lipno. Miliony na nową halę sportową...


Lipno dostało promesa dofinansowania na ponad 5 mln zł na halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilkowicach.

To z programu Sportowa Polska. Stosowny dokument z rąk premiera Mateusza Morawickiego odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Adamczewska. Teraz gmina Lipno musi w ciągu trzech lat zrealizować tę sportową inwestycję.
Kierowcy - koniec z objazdami!

Rydzyna. Wreszcie otwarli przejazd na Kłodzie...


Po wielu tygodniach robót i kolejnych przesywanych termianach zakończenia tych prac - wreszcie otwarto przejazd kolejowy w Kłodzie koło Rydzyny na trasie kolejowej z Leszna do Wrocławia.

W ten sposób zakończyła się udręka okolicznych kierowców, zmuszonych codziennie do pokonywania wielokilometrowych objazdów.
#wodociągi #energia #słońce

Leszno. MPWiK zbuduje farmę na 1.800 paneli słonecznych!


Leszczyńskie wodociągi przygotowują dokumentację projektową pod budowę farmy fotowoltaicznej o mocy prawie 500 kW.

Ta jedna z największych w naszym regionie elektrowni słonecznych powstanie na terenie stacji MPWiK w Strzyżewicach.
30-latek z gminy Osieczna bez prawka

Leszno. Pijacki rajd po rynku i okolicach


Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała kierowcę busa, który w weekendową noc jeździł dookoła leszczyńskiego Ratusza oraz chodnikami wzdłuż rynkowych kamienic. Te wyczyny pijanego kierowcy zwróciły uwagę oficera dyżurnego, który zauważył je na ekranie monitoringu miejskiego. - VIDEO

Pomimo ucieczki kierowcy, policjanci szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Letni Bieg Piastów w Jakuszycach

Leszno. Podium dla policjanta z KMP Leszno


Po rocznej przerwie w bieganiu, postanowił wziąć udział w Letnim Biegu Piastów w Jakuszycach. Zajął II miejsce open na dystansie ultra – 50km.

Mowa o st. sierż. Łukaszu Wróblu, funkcjonariuszu Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.
Elewi - absolwenci klas wojskowych

Leszno. Przysięga na sztandar


Przysięgę na sztandar składali elewi Skróconej Służby Przygotowawczej. Wcześniej zaznali już pierwszych trudów żołnierskiego przygotowania.

Duma rozpierała nie tylko wzruszonych rodziców, ale też i licznie zgromadzonych znajomych. Wśród elewów byli tam również m.in. absolwenci klasy wojskowej w Nietążkowie.
Aresztowano pięciu handlarzy śmiercią

Leszno. Cios w przestępczy narkobiznes


Leszczyńscy policjanci zatrzymali w ostatnim czasie sześć osób powiązanych z przestępczością narkotykową, a pięciu z nich sąd aresztował na okres 3 miesięcy.

Łącznie zabezpieczono aż 25 kg nielegalnego towaru. Funkcjonariusze natrafili także na laboratorium, w którym jak wszystko wskazuje, prowadzona była produkcja metamfetaminy.
Bezpieczny powrót do szkoły

Leszno. Już po wakacjach....


Wakacje już się skończyły. Czas więc przywitania nowego roku szkolnego 2020/2021. Jaki będzie? W czasie pandemii pamiętajmy o szczególnych środkach ostrożności, zakrywajmy maseczką twarz, myjmy i dezynfekujmy dłonie, zachowujmy bezpieczny odstęp od drugiego człowieka, aby ustrzec się przed zakażeniem COVID-19.

Wielkopolska policja apeluje, aby czas powrotu do szkoły był bezpieczny dla nas i naszych dzieci nie zapominajmy o zagrożeniach, które mogą nas w tym czasie spotkać.
Przysięga tysięcy studentów Legii Akademickiej

Leszno. Legioniści - najgorsze za sobą...


Blisko 2100 studentów złożyło 29 sierpnia w szesnastu jednostkach uroczystą przysięgę wojskową. Byli wśród nich m.in studenci PWSZ Leszno.

To uczestnicy programu Legia Akademicka, którzy okres przerwy wakacyjnej przeznaczyli na przygodę podczas pierwszego, 3 tygodniowego szkolenia praktycznego w jednostce wojskowej. Najgorsze za nimi, w tym pierwsza musztra, pierwsze zajęcia taktyczne i ćwiczenia kroku defiladowego. Teraz krótka przepustka i dla większości powrót do jednostki na kolejne 3-tygodniowe szkolenie, które zakończą - po zdaniu egzaminów - już jako kaprale rezerwy.
Maszty z biało-czerwoną w całej w Polsce

Leszno. Jedni szefowie gmin popierają, inni "wymownie" milczą....


Każda z niemal 2,5 tysiąca gmin w Polsce może otrzymać od państwa flag masztowy. Z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”. Apel na mediach społecznościowych poparli i zaapalowali o oddawanie głosów w naszym regionie m.in. burmistrzowie Ponieca, Osiecznej czy Wijewa.

Milczą natomiast szefowie większych leszczyńskich miast, w tym m.in. Leszna, zajęci zajadłymi debatami czy wyciąć czy też nie wycinać kilkadziesiąt starych drzew przy ul. Fabrycznej, aby pomóc w codziennej jeździe tysiącom leszczyńskich kierowców.....
Zamknięty przejazd kolejowy w Kłodzie

Rydzyna. Burmistrz Malcherek się tłumaczy...


Wielokilometrowe objazdy i udręka jazdy po wyboistyych "kocich łbach" to codzienny, smutny obrazek setek mieszkańców okolicznych miejscowości, którym od wielu tygodni zamknięto przejazd kolejowy w Kłodzie k. Rydzyny.

Kolejarze przedłużają remont tego obiektu, a burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek tłumaczy że to ich wina, a nie jego. Wydał nawet specjalne oświadczenie.
W telefonie selfie z kradzieży

Leszno. Gruzin za kratami, wpadł też Bułgar z listem gończym


Policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który na jednym z leszczyńskich osiedli skradł rower. Dodatkowym dowodem obciążającym Gruzina okazały się znalezione w jego telefonie zdjęcia skradzionego jednośladu oraz… selfie sprawcy wykonane w dniu i miejscu przestępstwa.

Podczas realizacji tej sprawy funkcjonariusze natrafili także na poszukiwanego listem gończym obywatela Bułgarii.
KZGRL nie ma już z czego dokładać?

Leszno. Znowu "śmieciami" po kieszeni...


Coraz głośniej mówi się o kolejnych podwyżkach opłat o przygotowywanych przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Prawdopodobnie będzie to dużo więcej niż 27 zł/osoba od nowego roku. Tyle, ciekawe o ile nas teraz walną po kieszeni?

Bowiem firma rozstrzyga kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Ten za okres od września do końca 2020 roku.
Parlamentarzyści przegłosowali sobie 40-procentową podwyżkę płac!

Leszno. Tylko Konfederacja przeciw


Tym razem rządzący i totalsi byli wyjatkowo zgodni - aby podnieść sobie płace parlamentarzystów. Zrobili to w ekspresowym tempie. I to aż o ponad 40-procent.

Ramię w ramię "po bratersku" za mega-wyższą pensją dla siebie głosowali leszczyńscy posłowie: Jan Dziedziczak z PiS, Grzegorz Rusiecki z PO i Wiesław Szczepański z Lewicy. Tylko wszyscy posłowie Konfederacji byli przeciw....
Powiat leszczyński przekroczył 57 tysięcy mieszkańców

Leszno. Demografia na plusie


O 716 osób w ciągu ostatniego roku zwiększyła ludność powiatu leszczyńskiego. Najwięcej w gminie Lipno - bo aż o 258 mieszkańców.

Na koniec 2019 roku siedem gmin powiatu zamieszkiwało 57 201 mieszkańców
Udało się otworzyć drzwi rozgrzanego auta...

Przemęt. ...w którym było kilkumiesięczne dziecko


Prawdziwe chwile grozy przeżyła mieszkanka Wroniaw k. Przemętu, która zamykając drzwi swojego auta przypadkowo zatrzasnęła w nim kluczyki samochodowe. Działo się to w pobliskim Wolsztynie, a na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni w cieniu!

W tym czasie w samochodzie znajdowało się jej kilkumiesięczne dziecko.
Młody mężczyzna zginął tragicznie we własnym domu

Rydzyna. Śmiertelne porażenie?


Natychmiast wezwano pomoc do 29-letniego mężczyznę, którego rodzina znalazła leżącego nieprzytomnie przy basenie na terenie własnej posesji w Kłodzie k. Rydzyny.

Akcję reanimacji prowadzili najpierw strażacy, a potem ratownicy medyczni.
Kolejne padłe dziki w powiecie

Leszno. Znów wraca ASF


W naszym regionie znów wrócił wirus Afrykańskiego Pomoru Świń. Wiążą się z tym kolejne obostrzenia, przede wszystkim dla hodowców świń. Ale i też dla mieszkańców tych rejonów.

Tylko w powiecie leszczyńskim, w ostatnim czasie odnotowano aż 6 przypadków wirusa wśród padłych dzikich zwierząt.
Złodziejski kwartet na gościnnych występach

Włoszakowice. „GARBI” wrócił do domu...


Leszczyńscy policjanci odzyskali skradzionego zabytkowego VW Garbusa. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 25 do 29 lat, którzy usłyszeli już zarzuty.

Podczas zatrzymania u jednego z nich znaleziono również narkotyki. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Totalsi blokują Borowiaka

Leszno. "Wojenka" o lotnisko


Spór o ponad 20 hekatarów miejskiej części lotniska spowodowało zerwanie obrad sesji samorządu Leszna. Opozycja wyszła z sali, skutecznie uniemożliwiając w ten sposób dalsze obrady.

Trudno się dziwić takim zagrywkom lokalnych polityków, gdy na stole obrad leży grunt o szacunkowej wartości ponad 8 milionów złotych. A przy okazji każdy chce coś ugrać dla siebie.
Nakrętki na leczenie i rehabilitację

Leszno. "Metalowe serca" dla 8-letniego Mikołaja


Coraz bardziej wypełniają się cztery pojemniki na nakrętki. Inicjatorami leszczyńskiego „Metalowego serca” było Stowarzyszenia PL18, a pojemniki zakupiło MZO Leszno.

Ustawiono je w Gronowie przy Szkole Podstawowej nr 5 Lesznie, w Zaborowie na Rynku, na Zatorzu przy Skateplazie oraz na osiedlu Przyjaźni niedaleko Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie.
Błogosławieństwo pojazdów i kierowców

Leszno. Po drodze ze Świętym Krzysztofem


25 lipca to dzień, w którym wspominamy św. Krzysztofa. Przy kościołach ustawia się wtedy sznur pojazdów, których właściciele oczekują na poświęcenie swoich środków lokomocji.

Tak też było m.in. przed Bazyliką św. Mikołaja w Lesznie.
Przedruk. Kois oczekuje przeprosin od Borowiaka

Leszno. Ex-radny wygrał z kancelarią WTB


Piotr Kois wygrał proces wytoczony mu przez Kancelarię Brokerską WTB Sp. z o.o.

Zarzuciła mu ona naruszenie dóbr osobistych. Piotr Kois w radiu Elka powiedział, że w związku z zarządzeniem urzędu miasta tylko ta jedna firma ma ubezpieczać wszystkie podległe miastu jednostki.
Udana akcja poszukiwawcza ratowników WOPR

Boszkowo. Ratują na Dominickim


Boszkowo - jezioro Dominickie. Zgłoszenie z Regionalnego Centrum Koordynacji w Sopocie tel. 601 100 100

Akcja WOPR - poszukiwawni młodzi ludzie na materacu.
Udaremnili jazdę kompletnie pijanego 50-latka

Leszno. O 4 promile za dużo...


Ponad cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca citroena ujęty przez dwóch świadków. Pracownicy pobliskiej budowy uniemożliwili kompletnie pijanemu mężczyźnie jazdę samochodem.

50-latek niedawno stracił uprawnienia za podobne przestępstwo.
Akwawit kupią czy wybudują nowy basen?

Leszno. Basen pogrąża Borowiaka...


Trzy miliony złotych chcą właściciele zamkniętego na cztery spusty basenu Akwawitu. Ofertę złożono samorządowi Leszna.

Zdania radnych są podzielone. Jedni chcą kupić basen i go remontować. Inni optują za budową nowego obiektu na Antoninach. A to wszystko i tak będzie kosztowało grube miliony z pustawej kasy miasta, a odpowiedzialność i tak za wszystko spadnie na prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka. Opozycja już po kątach rechocze...
Wybory Prezydenckie II tura

Region leszczyński. Duda przed Trzaskowskim


Dogrywka wyborów prezydenckich przyniosła wygraną obecnemu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. W regionie leszczyńskim, wygrał w Gostyńskim, Rawickim, Górowskim i Wschowskim.

Tylko w Lesznie , powiecie leszczyńskim i Kościańskim lepszy wynik uzyskał Rafał Trzaskowski. Pokazuje to podział regionu leszczyńskiego, gdzie na siedem rejonów Duda wygrał w czterech, a Trzaskowki tylko w trzech.
Najpierw kontrola, potem wakacje

Leszno. Bezpieczny autobus 2020


Wakacje, urlopy, wakacje. Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowany urlop.

Drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.
Dlaczego nie można wydłużyć lewoskrętu?

Leszno. Horror na Kąkolewskiej


Wielotygodniowy remont ul. Estkowskiego i wyłączenie z ruchu części tej jezdni, zmusiło tysiące leszczyńskich kierowców do jazdy ul. Kąkolewską, wzdłuż os. Wieniawa. Spowodowało to istny drogowy armagedon.

Szczególnego koszmaru doświadczają kierowcy, skręcający w lewo na aleje Jana Pawła II. Zielone światło pali się tam tylko przez moment....
Wybory Prezydenckie I tura

Region leszczyński. Duda przed Trzaskowskim, rewelacyjny Bosak


Pierwsza tura wyborów prezydenckich przyniosła wygraną obecnemu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Wygrał nie tylko w regionie leszczyńskim, ale - co stanowi duże zaskoczenie - w całej Wielkopolsce.

Tylko w Lesznie lepszy wynik uzyskał Rafał Trzaskowski. Za to "czarnym koniem" wyborów okazał się Krzysztof Bosak z Konfederacji. Rozstrzygająca tura wyborów odbędzie się 12 lipca.
PRZEDRUK. Prywatny akt oskarżenia byłego naczelnika...

Leszno. Starostwo w sądzie


Prywatny akt oskarżenia przeciw czterem ważnym osobom w powiecie leszczyńskim. Tak się zastanawiam czy fotel naczelnika wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Lesznie jest zainfekowany jakąś klątwą, trądem czy inną dżumą? Czy może jest elementem szachownicy, gdzie najważniejsza figura dość szybko słyszy słowa „szach i mat”?

Niedawno powołano czwartego naczelnika za kadencji aktualnego Starosty Powiatu Leszczyńskiego.
Leszczyńskie firmy liżą rany po Covid-19

Leszno. SPINKO złapało oddech....


Coraz więcej leszczyńskich firm systematycznie zwiększa produkcję, która czasowo w wielu z nich praktycznie zamarła, z powodu pandemii koronawirusa. Tak jest m.in. w SPINKO, Euroline czy włoszakowickiem Hermesie.

Najgorsze wydaje się za nimi, najtrudniejsze chyba właśnie trwa..
Ukradli miliony...

Wielkopolscy VAT-sterzy pod kluczem


Przynajmniej kilkadziesiat milionów złotych ukradli "biznesmeni", tzw. VAT-sterzy działający na terenie województwa wielkopolskiego, w tym także w regionie leszczyńskim.

Aresztowano już dwie osoby. Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania. W sprawie łącznie występuje 13 podejrzanych.
Nielegalne wędkowanie czy to już kłusownictwo?

Jezioro Wolsztyńskie. Tysiąc złotych mandatu dla "wędkarza"


63-latka ukarano za nielegalne wędkowanie w okolicach jeziora Wolsztyńskiego. Dostał tysiąc złotych mandatu.

Identyczna kara spotkała 42-letniego amatora wędkowania w rejonie ul. Rzecznej w Wolsztynie.
Spływ dookoła Jeziora Dominickiego...

Boszkowo. SKS z kajakarstwa


Dziesięciu uczniów wystartowało z plaży ,,Sokoła” w Boszkowie. To uczniowie z ZSO Włoszakowice.

Celem była nauka wiosłowania w kajaku, a także zapoznanie z walorami rekreacyjnymi i turystycznymi Przemęckiego Parku Krajobrazowego.
Czy teatr ma rzeczywiście 1,5 mln złotych długu?

Leszno. Pieniądze od ministra


Krażą uporczywe pogłoski o nadal niejasnej sytuacji finansowej Teatru Miejskiego w Lesznie. Czyli o ogromnym długu. I to choć otrzymał niedawno prawie ćwierć miliona złotych dotacji.

Potężny zastrzyk finansowy od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma być przeznaczony modernizację widowni i sceny.
MPWiK odwraca się od klientów?

Leszno. Wodociągi bez kasy


Od wielu tygodni nieczynna jest kasa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Zamknięto ją już na początku pandemii kronawirusa.

Krażą za to uporczywe pogłoski o całkowitej likwidacji tego okienka. A szkoda, gdyż korzystało z niej codziennie setki klientów leszczyńskich wodociągów
44-latek jechał po mieście 166km/godz...

Leszno. Kierowca zawodowy czy pirat drogowy?


Z impetem ruszył na zielonym świetle i z wynikiem 166km/h wpadł prosto na policyjny radar. O prawie 100km/h przekroczył dozwoloną prędkość 44-latek z Leszna.

Stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, tym bardziej to dla niego dotkliwe, gdyż jak tłumaczył mundurowym jest zawodowym kierowcą ciężarówek.
Od czerwca kolejna podwyżka za śmieci

Leszno. Drogo, drożej, jeszcze drożej


Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, od czerwca - już po raz już kolejny w tym roku - podniósł nam opłatę śmieciową do 27 zł/osoba.

Mało kto uwierzy, że to ostatnia podwyżka w tym roku.
Nocą, fordem, po pijaku....

Leszno. Wędkowanie z promilami


24-latek z Leszna bez "prawka", ale to z wyrokiem do odsiadki - uciekał przed policją

Zatrzymano go po pościgu na jednej z prywatnych, podleszczyńskich posesji.
Zielonogórska inwestycja pogrąża firmę...

Leszno. Czy to SPINKO zwalnia?


Urząd pracy szykuje się do pierwszych grupowych zwolnień. Pracę ma stracić około 200 osób z dużej firmy motoryzacyjnej, zatrudniajacej w sumie ponad 700 pracowników. Anna Szyszka, p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie odmówiła jednak podania nazwy tej firmy.

Być może chodzi o SPINKO. Ale ta firma ma dwa duże zakłady prokukcyjne w Lesznie i w Zielonej Górze. To których pracowników zwolni? Tych z Leszna, czy też tych z zakładu w specjalnej strefie ekonomicznej w Kisielinie koło Zielonej Góry?
Wspieraj leszczyńskie firmy

Leszno. Kupuj polskie - kapitał ma narodowość!


Wszystkie leszczyńskie firmy coraz bardziej zmagają się ze sktutkami kryzysu w wyniku pandemi koronawirusa COVID-19. Dlatego coraz częściej apelują do lokalnych mieszkańców o wspieranie - w miarę możliwości - lokalnych i polskich firm w obliczu kryzysu gospodarczego, jaki dotknie wszystkich nas - mieszkańców regionu. Wielu też pyta, gdzie są i czym w tym czasie zajmują się posłowie z Leszna czy Kościana?

Być może wkrótce lokalnego, leszczyńskiego przedsiębiorcę będzie można rozpoznać po plakacie z hasłem "Wspieraj lokalne polskie firmy". Nie mamy się czego wstydzić - na pewno w wielu dziedzinach nie jesteśmy gorsi od zagraniczych firm, a może i lepsi..
"Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie"

Leszno. Skasowali piratów z jednośladów


Z nastaniem ciepłych dni przybyło motocylistów regionie leszczyńskim. Niestety, nie wszystkich przestrzegają reguł. Tylko w miniony weekend, 20,31 i 42-letni kierowcy jednośladów jechali w środku dnia w Lesznie na Al. Konstytucji 3 Maja i ulicą Piłsudskiego - przekraczając dozwoloną prędkość od 52 do nawet 70km/h!

Wszystkim im leszczyńska drogówka zatrzymała prawa jazda. Dodatkowo "prawko" stracił też 63-letni wrocławianin. Jechał zamiast dozwoleonej "siedemdziesiątki"... 123km/h swoim mercedesem Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie.
Czy leszczyński samorząd wystąpi z KZGRL?

Leszno. Borowiak swoje, Mytych swoje...


Prezydent Leszna Łukasz Borowiak w odpowiedzi na interpelację radnych publicznie zadeklarował, że zastanawia się nad wystąpieniem miasta z KZGRL. To efekt coraz większego oporu społecznego przeciwko monopolistycznemu, skandalicznemu drenowaniu kieszeni prawie 200-tysięcy leszczyniaków przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, który od czerwca - po raz już kolejny w tym roku - podniósł nam opłatę śmieciową do 27 zł/osoba. Mało kto uwierzył, że to ostatnia podwyżka w tym roku.

Jednak za kolejną podwyżką głosowali włodarze 11 samorządów, w tym Adam Mytych, wiceprezydent Leszna. Co ciekawe, zarówno Borowiak jak i Mytych należą do ugrupowania PL 18, które rządzi Lesznem. A przecież Borowiak stwierdził, że ani on, ani PL 18 nie akceptują podwyżki opłaty śmieciowej. Zatem jak to jest z władzami Leszna, gdzie prezydent swoje, a wiceprezydent swoje?
Bolą cię zęby - gdzie do dentysty?

LESZCZYŃSKIE. Stomatolog pilnie poszukiwany...


AKTUALNY WYKAZ PLACÓWEK STOMATOLOGICZNYCH W REGIONIE LESZCZYŃSKIM *** AKTUALNY WYKAZ PLACÓWEK STOMATOLOGICZNYCH W REGIONIE LESZCZYŃSKIM *** AKTUALNY WYKAZ PLACÓWEK STOMATOLOGICZNYCH W REGIONIE LESZCZYŃSKIM ***

Boli Cię ząb i nie możesz już wytrzymać? Przecież nie wszystkie gabinety stomatologiczne zostały zamknięte. Martwisz się, bo nie uzyskasz nigdzie pomocy. Przecież mamy pandemię koronawirusa! Ale w nagłych przypadkach nie zostaniesz sam. Wiele zależy też od operatywności lokalnej władzy. Tam gdzie dupowata i bylejaka w swym pseudo-politycznym bredzeniu o zagrożeniach dla demokracji - zwykle lekarza musisz szukać daleko...

Sprawdź, w którym będziesz mógł uzyskać pomoc. Oto wykaz gabinetów, do których możesz się zgłosić. Ale pamiętaj, najpierw musisz umówić się telefonicznie na konkretny termin i godzinę wizyty. © 2018 by map