Mieliśmy już
122746
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Szpital poszukuje ratowników medycznych i wolontariuszy

Rawicz. Czy dodatek covidowy podzielił medyków?


Rawicki szpital zamieniony na "covidowy" poszukuje dodatkowcyh pracowników. W tej chwili przebywa w nim ponad dwudziestu pacjentów zarażonych Covid-19.

Potrzebni są ratownicy medyczni oraz wolontariusze....

Szpital w Rawiczu od kilku tygodni działa jako "covidowy". Przebywają w nim głównie osoby zarażone z rejonu powiatu rawickiego i okolic. Okazało się, że nie wszyscy pracownicy medyczni z poprzedniego personelu medycznego tej placówki - chcieli zajmować się chorymi na koronawirusa. Przy okazji też dodatek covidowy podzielił medyków. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniądze.

Wszystko przez decyzję parlamentarzystów (także leszczyńskich czyli: Dziedziczak z PiS, Rusiecki i Ziemniak z PO oraz Szczepański z SLD), którzy zdecydowali, że 100-procentowa premia należy się jedynie tym, którzy zostali skierowani do walki z pandemią. Nie wszystkim się to spodobało. Szczególnie pielegniarkom. Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych stwierdziło w swoim stanowisku, że z "oburzeniem i rozgoryczeniem przyjęło informację o złożeniu projektu zmieniającego zapisy, których celem jest odebranie wyższego wynagrodzenia pracownikom medycznym i tym samym eliminacja dodatków dla bohaterów z pierwszej linii frontu, których tak chętnie określają posłowie i senatorowie".

Dlatego też szpital w Rawiczu cały czas poszukuje nowych pracowników. Czyli tych do bezpośredniej pomocy przy pacjentach. W zdecydowanej większości są to osoby starsze, niedołężne. A przy nich właśnie jest najwięcej pracy. Trzeba pobrać krew, zrobić zastrzyki. Podłączyć kroplówki, umyć, nakarmić. A także regularnie zmienić pampersy i pościel. Praktycznie to cieżka fizycznie praca - tak jak Zakładach Opiekuńczo - Lecznicych. To także całkiem inna praca niż w oddziałach szpitalnych. A jak wiadomo - to czasami trudno personelowi medycznemu zmienić stare nawyki i przyzwyczajenia.

Osoby chętne do pracy lub pomocy w charakterze wolontariatu proszone są o składanie ofert mailowo (kadry@szpitalrawicz.pl lub sekretariat@szpitalrawicz.pl). Szczegółowe informacji o warunkach pracy i płacy można uzyskać także pod numerem telefonu 65 537-62-31.

fot. internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map