Mieliśmy już
122747
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Jak pomóc seniorom w zakupach?

Leszno. Jedni pomagają, inni "politykują"...


Samorządy regionu leszczyńskiego różnie podeszły akcji „Zakupy dla Seniora” dla osób w wieku powyżej 60 roku życia, którzy zamieszkują samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością w okresie pandemii COVID-19.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów zafunkcjonował już w wielu leszczyńskich gminach, a w innych - jak widać widocznie lokalna władza zamiast organizować pomoc ludziom starszym i samotnym, woli wywoływać wieczorami dzieci na ulicę...

GOSTYŃ

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Wolontariusze zgormadzeni przy GOK “Hutnik” zrobią zakupy w zakresie np. żywności czy farmaceutyków

Kontakt: (65) 572 01 11

KOŚCIAN

1. Lokalne Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie, przy wsparciu Stowarzyszenia ,,Człowiek dla Człowieka’’, organizuje akcję ,,Pomoc dla kościańskiego seniora w okresie pandemii koronawirusa’’. Z pomocy wolontariuszy mogą skorzystać osoby po 60 roku życia lub są niepełnosprawne ruchowo, które mieszkają same lub z drugą osobą zależną w Kościanie i nie mają tu żadnej rodziny

Kontakt: 669 290 931 w godz. 9-17 lub mailowo cw@ops.koscian.pl

2. Ośrodek Pomocy Społecznej

Kościański OPS apeluje z kolei, by informować ośrodek o osobach starszych i samotnych, które wymagają pomocy.

Kontakt: 65 512 06 22 lub (65) 512 40 48,albo mail: poczta@ops.koscian.pl

LESZNO

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

W związku z koronawirusem miasto chce objąć szczególną opieką seniorów. Do osób starszych i samotnych mogą być dowożone obiady. Dział pomocy osobom starszym będzie przyjmował telefoniczne zgłoszenia o potrzebie dostarczenia obiadu osobom powyżej 65 roku życia, które są samotne lub nie mogą liczyć na pomoc rodziny, a nie chcą lub nie mogą wyjść z domu na zakupy. (pomoc skierowana do osób, które nie korzystają z usług opiekuńczych MOPR i domu seniora)

Dostawa obiadu będzie bezpłatna, a odpłatność za posiłek zależeć będzie od kryterium dochodowego.

Kontakt: (65) 520 97 48 i 533 303 171 w godzinach pracy MOPR (w poniedziałki od godz. 7.30 do 17.00, we wtorki, środy i czwartki od godz. 7.30 do 15.30, w piątki od godz. 7.00 do 14.00).

RAWICZ

Wobec zagrożenia zarażeniem koronawirusem, rawiccy wolontariusze zaoferowali swoje usługi seniorom z Rawicza i okolic. Aby osoby starsze nie musiały ryzykować, wolontariusze są gotowi zrobić za nich zakupy lub zakupić im leki.

Kontakt: 792 00 00 31

A pozostałe regiony - "Zakupy dla seniorów w okresie pandemii"

WSCHOWA

MOPR na swoje stronie przekopiował info o wsparciu dla seniora i odsyła pod warszawski numer telefonu 22 505 11 11. A tam jak już się dodzwonisz - to i tak najpierw kilkanaście minut info z typu "rozmowy kontrolowane", czyli o tzw. ochronie danych osobowych, prawie do wglądu itp. A potem czekaj jeszcze wiele minut na połączenie z konsultantem, który i tak ... zakupów dla Ciebie nie zrobi.

GÓRA

Tamtejszy OPS widocznie (podobnie do lokalnej władzy) jest widocznie tak zapracowany "politycznie", że nawet nie przekopiował na swojej oficjalnej, że w ogóle to jest coś takiego - jak pomoc seniorom w zakupach w czasie epimedii COVID-19.....

fot interent
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map