Mieliśmy już
122750
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
25-letni oszust i handlarz narkotyków

Leszno. Dachówki zamiast konsoli, a marihuana w doniczce...


Leszczyńscy policjanci zatrzymali 25-latka, który usłyszał zarzuty oszustwa, uprawy marihuany oraz posiadania narkotyków.

Zamiast wartych kilkaset złotych konsoli, wysyłał... pokruszone dachówki. Poza tym w zajmowanych pomieszczeniach, uprawiał marihuanę oraz posiadał gotowe narkotyki

W minionym tygodniu do leszczyńskiej Policji wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca województwa lubelskiego o dokonanym na jego szkodę oszustwie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że za pośrednictwem jednego ze znanych internetowych serwisów ogłoszeniowych zakupił konsolę do gier za kwotę kilkuset złotych.

Po uiszczeniu opłaty kurierowi i rozpakowaniu przesyłki, okazało się, że zamiast zamówionego sprzętu w przesłanej paczce otrzymał połamane kawałki pokruszonej dachówki. Z ogłoszenia wynikało, że nadawcą przesyłki jest mieszkaniec gminy Wijewo.

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o oszustwie pojechali do miejsca zamieszkania nadawcy przesyłki. Okazało się, że zastali tam młodego mężczyznę, który od niedawna zamieszkuje pod wskazanym adresem. W zajmowanych przez niego pomieszczeniach znajdowały się między innymi potwierdzenia nadania przesyłek pocztowych oraz puste i zapakowane kartony z dachówką wewnątrz. Mężczyzna posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

Oprócz tego policjanci w specjalnie przygotowanej szafie ubraniowej znaleźli uprawę pięciu krzewów marihuany oraz kilka gramów narkotyków.

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego, który usłyszał zarzuty oszustwa, uprawy marihuany oraz posiadania narkotyków. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy będą ustalili, czy podejrzany dopuścił się większej ilości oszustw internetowych. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Grozi mu do 8 lat więzienia.

asp. szt. Monika Żymełka/MŚ

fot Policja Leszno
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map