Mieliśmy już
113500
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Wystarczył DPS w Rogowie...

Gostyń. Covid 19 - powiat w żółtej strefie


Niepokój w powiecie gostyńskim. Tylko w jednym dniu odnotowano tam aż 40 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Tym ogniskiem śmiertelnie groźnej choroby jest Dom Pomocy Społecznej w Rogowie.

Zaktualizowano listę powiatów zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Tym razem resort zdrowia nie wprowadził żadnej strefy czerwonej. Natomiast trzy powiaty znalazły się w strefie żółtej - limanowski i tatrzański w Małopolsce oraz gostyński w Wielkopolsce. Liczby zakażeń pokazują bardzo niepokojące zjawisko tej śmiertelnie groźnej choroby w powiecie gostyńskim.

Michał Ostrowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu przyznaje, że tym epicentrum choroby jest Dom Pomocy Społecznej w Rogowie. Przebywa tam około stu pensjonariuszy oraz personel. Wszystkim zrobiono testy na koronawirusa.

Już wiosną, na początku epidemii koronawirusa, domy pomocy społecznej w Wielkopolsce poważnymi ogniskami zakażeń. Ogniska choroby odnotowano m.in. DPS w Kaliszu.

Osoby zamieszkałe w takiej strefie czekają utrudnienia. Przykładowo m.in. w kinach pojemność sal jest zmniejszona do 25 proc. Natomiast w imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele, nie może brać udziału więcej niż 100 osób . Ocyzywiście nie licząc obsługi. Przykładowo na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 m kw.

Zaś a na targach, wystawach czy konferencjach - jedna osoba na 4 m kw. Stadiony sportowe w trakcie widowisk mogą być wypełnione tylko w jednej czwartej.

Listę wszystkich utrudnień i ogranczeń na bieżąco powinny być publikowane przez lokalne samorządy w internecie.

fot. internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map