Mieliśmy już
133729
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       

Rozbudowa legalna czy nielegalna?

Góra. Mieszkańcy wsi boją się większej ubojni...


Zbierane są podpisy mieszkańców podgórowskich wsi: Chróściny i Witoszyc pod petycją do lokalnych władz o wstrzymanie rozbudowy ogromnej ubojni firmy OSI POLAND FOODWORKS.

Ludzie już mają dość hałasu, nieczystości i smrodu z setek ubijanych tam codziennie zwierząt rzeźnych, a zwożonych z różnych rejonów dzień i noc. Bulwersującą sprawą zainteresowali gminę i starostwo. Planują też zawiadomić m.in. sanepid i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

W pełnym emocji liście protestacyjnym apelują o zablokowanie rozbudowy zakładu OSI POLAND FOODWORKS. Być może prowadzona jest ona nielegalnie np. z pomnięciem wydania koniecznej decyzji środowiskowej. Dostarczono już pisma do burmistrza Góry oraz starosty powiatu górowskiego. Jego kopie otrzymali też miejscowi radni. Trzeba pamiętać, że w ubojni pracuje wielu okolicznych mieszkańców. I to właśnie od nich pochodzi informacja o prowadzonej rozbudowie rzeźni. Nikt nie informuje, a pytania zbywane są milczeniem. Kto jest tam zatrudniony - ten boi się być zbyt dociekliwym - po prostu obawia się o pracę. Być może jest coś zatem do ukrycia. Ale co? .

UBÓJ ZWIERZĄT RZEŹNYCH - ŚWIAT

Zwierzę hodowlaneIlość - miliony sztukŚrednio co sekundę
Drób kurzy65 2092145
Trzoda chlewna1 89052
Bydło rzeźne30312
Konie5,3powyżej 1
W Chróścinie i Witoszycach stało się to tematem numer jeden międzysąsiedzkich rozmów. Ludzie coraz głośniej mówią o tym, jakie będą uboczne skutki tej inwestycji. Która korzyści przyniesie tylko inwestorowi, a nie okolicznym mieszkańcom. Nie chcą, żeby, tak jak robią to inni mieszkańcy wsi sąsiadujących z gigantycznymi ubojniami , aby póżniej ewentualnie polować na beczkowozy. Biegać za nimi i bronić swoich pól przed - być może - nielegalnym wylewaniem poubojowych odpadów. To zagrożenia, które ich zdaniem, czekają na cały powiat górowski, jeśli nikt zawczasu nie zatrzyma tej rozbudowy podgórowskiej rzeźni. To jest przecież tylko jakieś 10 kilometrów w linii prostej od Góry.

Deklarują, że jeśli im nikt nie pomoże z lokalnych władz - to pójdą z tym do Wrocławia, a nawet telewizji w Warszawie. Obawiają się o zdrowie własne i rodzin z powodu planowanej rozbudowy ubojni do być może gigantycznych rozmiarów. Poza tym, pewnie stracą też ekonomicznie - bo kto potem będzie chciał kupić dom czy też działkę budowlaną w sąsiedztwie ewentualnej mega-ubojni?

OSI GROUP zostało założone w 1909 roku w Chicago USA. Dziś to globalny koncern, posiadający ponad 65 zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w 17 krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii, zatrudniający 20 tysięcy pracowników. Producent i dostawca świeżego, mrożonego oraz przetworzonego mięsa drobiowego, wieprzowego, wołowego.

fot interent
       
wróć do aktualności
 © 2021 by map