Mieliśmy już
133729
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       

Radni powiatowi (nadal) drżą przed koronawirusem?

Góra. Miesiącami nie obradują, ale pieniądze biorą...


Przez kilka miesięcy górowcy rajcy powiatowi nie spotkali się oficjalnie na posiedzieniu żadnej komisji. Oficjalnie - pandemia Covid 19. Wyjątkiem była komisja rewizyjna. Obradowano gdy m.in odwoływano starostę.

Ale kilkusetzłotowe diety co miesiąc wszyscy jak brali, tak nadal biorą. Wielu górowian się zastanawia, za co im w takim razie płacimy?

W starostwie działają komisje: komisja budżetu, gospodarki i polityki społecznej; komisja oświaty, kultury, sportu i promocji; komisja geodezji, ochrony środowiska, drogownictwa i spraw publicznych oraz komisja rewizyja. Należy do kązdej z nich po kilku radnych. Za udział biorą kilkusetzłotowe diety co miesiąc.

Praktycznie wszystkie leszczyńskie samorządy wznowiły już pracę i regularnie odbywają posiedzenia. Oczywiście z zachowaniem rygorów i specjalnych warunków sanitarnych. Ludzie wrócili do pracy, a sklepy i galerie pełne są kupujących. Także w Górze już od wielu tygodni widać normalny ruch na ulicach czy w marketach. I tam też można spotkać górowskich rajców. Kupując w Biedronce czy Dino wyglądają na to, że jakoś szczególnie nie chronią przed koronawirusem.

Tymczasem górowskie komisje nie obradują już od wielu miesięcy. Wyjątek komisja rewizyjna. Tam radni spotkali w tym roku aż trzykrotnie. Terminy to: 25 lutego, 22 maja i 24 czerwca. Dwa razy opiniowali odwołanie starosty. Wiadomo polityka. A raz – wniosek o udzielenie absolutorium. Zaś inni członkowie żadnej komisji miesiącami nie obradują. Powód - „komisja nie odbyła żadnego posiedzenia ze względu na panującą w kraju pandemię Covid 19”. Pandemia pojawiła się z początkiem roku, a pierwszy z mieszkańców Góry zachorował 20 marca. Kto wie, może górowscy radni przezornie już obawiają prognozowanej jesiennej fali zachorowań na koronawirusa....

Skład Rady Powiatu Górowskiego VI kadencja (2018-2023)

Biernacki Marek Dariusz

Bogucki Kazimierz

Czerwiński Jan

Jóźwiak Marcin Piotr

Kordiak Grzegorz Patryk

Nakoneczny Franciszek Jan

Owczarek Grażyna

Pietrowiak Ryszard Waldemar

Rogala Andrzej - (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Górowskiego od 29 marca 2019 r. do 29 maja 2020 r.)

Szmydyńska Urszula Małgorzata – (Przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego do 29 marca 2019 r.)

Szurynowska Mariola – (Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego do 19 marca 2019 r.)

Szymanowicz Robert

Trojanek Grzegorz Aleksander

Wawer Ryszard Krzysztof - Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego od 29 marca 2019 r.

Żłobiński Mirosław

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2021 by map