Mieliśmy już
133728
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       

Porozumienie jest, pracy nie ma....

Góra. Ambulatorium realne czy wirtualne?


Po likwidacji górowskiego szpitala - mieszkańcy powiatu mają znacznie utrudniony dostęp do świadczeń medycznych. Wyjściem może być uruchomienie ambulatorium.

Nawet wiosną podpisano stosowne porozumienie z firmą Chemeko-System, która w formie darowizny zadeklarowała wykonać taki remont. Tymczasem mijają kolejne miesiące, a żadnych prac jak nie było - tak nie ma...

Chemeko-System to wrocławska firma która zrządza ogromnym wysypiskiem śmieci w Rudnej Wielkiej. Widać je przy trasie z Rawicza w stronę Góry i dalej do Głogowa. Powiat górowski przegrał sądowe sprawy odszkodowawcze z tę firmą.

Teraz musi wrocławianom płacić 6,7 mln zł odszkodowania.

Dla biednego powiatu to gigantyczne obciążenie. A to ma związek z uchyleniem pozwolenia starosty górowskiego na budowę wysypiska śmieci w Rudnej Wielkiej.

Tymczasem na przełomie kwietnia i maja powiat zawarł porozumienie z Chemeko-System. Dotyczyło wykonania prac remontowych w budynku przy ul. Armii Polskiej. To teren dawnego szpitala. Wrocławska firma zobowiązała się do nieodpłatnego, czyli w formie darowizny, wykonania tam prac budowlano-remontowych na rzecz powiatu.

A konkretnie adaptacji pomieszczeń na potrzeby ambulatorium, ocieplenie ścian budynku, remontu łazienki oraz wykonanie wiaty parkingowej dla karetek pogotowia. Termin - do końca roku. Tymczasem mijają kolejne miesiące, a wszędzie głucho i pusto. Żadnych prac, choć zaczął się sierpień. Zatem czy ambulatorium w Górze powstanie czy nie - sprawa jest nadal otwartą.....

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2021 by map