Paliwo tanie... niesłychanie!

WSCHOWA. Litr za 6 zeta

Popularną benzynę 95-tkę można kupić już za 6,02 złotych na stacji paliw przy wjeździe krajową DK12 do Wschowy od strony Leszna. To o ponad 50 groszy taniej niż na stacjach markowych firm np. BP, Shell czy też Orlen.

Na innej wschowskiej stacji 95-tką też kosztuje poniżej 6,20 zł/l. To chyba najniższe ceny w regionie. Obie te stacje paliw należą do prywatnych firm. Skąd mają tak tanią benzynę? Jak wyjaśniono - kupują tam gdzie wszyscy. W państowowych rafineriach. Różnica polega na tym, że mając niższe koszty np. brak sponsoringu czy też milionowych reklam w mediach ogólnopolskich, mogą sobie pozwolić na niższe marże sprzedażowe. I tak przecież zarabiają. Korzystają z tego nie tylko wschowscy kirowcy, ale też wielu przejezdnych.

Jednak wielu leszczyńskich kierowców uważa, że tankować trzeba tylko wyłącznie na stacjach renomowanych marek. Przykładem jest Shell czy też BP. Są przekonani, że jest to paliwo najwyższej jakości - akurat do ich "fur". Tylko, że i do stacji polskich Shell jedzie ta sama cysterna z tym samym paliwem z polskiej rafinerii (np bo nie holenderskiej przecież!), co do innych - mniej utytułowanych marek stacji paliw. Tyle, że tam to samo paliwo jest tańsze.....

fot. internet

wróć do aktualności