Kościół w Przyczynie

WSCHOWA. Wirtualny spacer

Już od 17 listopada 2023 roku od godz. 13.00 w serwisie Muzeum Ziemi Wschowskiej dostępny będzie wirtualny spacer po wnętrzu kościoła pw. Św. Jerzego w Przyczynie Górnej.

- Projekt spaceru powstał, aby umożliwić poznanie wnętrza kościoła, na co dzień niedostępnego, które jest ozdobione licznymi freskami. Dzięki włożonej pracy programistów zwiedzanie umożliwi oglądanie fresków także na wyższych poziomach. - informuje Maja Antonowicz z MZW - Kościół pw. Św. Jerzego w Przyczynie Górnej został zbudowany około połowy XIV wieku. Świątynia stanęła prawdopodobnie w miejscu pierwotnej,drewnianej budowli z wieku XII.

Kościół otoczony jest kamienno-ceglanym murem, z dobrze zachowaną bramą. Pod koniec XIX wieku w kościele odkryto malowidła ścienne z XV i XVI wieku, które zostały całkowicie odsłonięte w pierwszej połowie XX wieku. Wewnątrz świątyni obejrzeć można malowidła przedstawiające m.in. wizerunki św. Krzysztofa, św. Jerzego czy teżróżnorakie sceny biblijne. Dostęp - https://wirtualne.muzeum.wschowa.pl/wirtualny-spacer.html...

fot. internet

wróć do aktualności