Świderski - 88 minuta!

Rawicz. Gol w debiucie

Ta bramka zostanie za mną do końca życia - powiedział po reprezentacyjnym debiucie szcześliwy Karol Świderski, wychowanek Rawii Rawicz...

Spełniły się piłkarskie marzenia Karola Świderskiego. Zadebiutował w drużynie narodowej i strzelił gola. W meczu Polska - Andora.

Wszedł na boisko w 63. minucie. Pokazał się z jak najlepszej strony. Był tam gdzie potrzeba - jako napastnik wszedł śmiało pomiędzy dwóch obrońców. Wsadził nogę i kopnął piłkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem - w 88 minucie wpisał się na listę strzelców. Ustalając wynik spotkania na 3:0.

Karol Świderski - urodzony 23 stycznia 1997 w Rawiczu. Wzrost 184 cm, waga 77 kg.

Karierę piłkarską rozpoczął w Rawii Rawicz. W latach 2012–2014 był piłkarzem szkoły mistrzostwa sportowego UKS SMS Łódź. Następnie w 2014 został zawodnikiem ekstraklasowej Jagiellonii Białystok, w której pierwsze szlify zdobył występując w Młodej Ekstraklasie w III-ligowej Jagiellonii II Białystok, drużynie rezerw Jagiellonii.

W Ekstraklasie zadebiutował 23 sierpnia 2014 w przegranym pojedynku 1:3 ze Śląskiem Wrocław mając niespełna 18 lat, podczas meczu 6. kolejki rozgrywek Ekstraklasy 2014/2015. 3 czerwca 2015 w wyjazdowym wygranym meczu Jagiellonii z Pogonią Szczecin strzelił w 80. minucie swą pierwszą bramkę w Ekstraklasie.

W rozgrywkach pucharowych UEFA zadebiutował 2 lipca 2015 zdobywając zwycięską bramkę we wjazdowym wygranym (1-0) meczu Jagiellonii z Kruoja Pokroje. Wystąpił także w spotkaniu rewanżowym, które Jagiellonia wygrała 8:0, zdobywając bramkę w 8. minucie. Zaliczył występy w barwach Jagiellonii przeciwko Omonii Nikozja.

20 stycznia 2019 podpisał kontrakt z greckim klubem PAOK FC, do którego został sprzedany za 2 miliony euro. Umowa ma obowiązywać do czerwca 2022. 27 stycznia 2019 Świderski zaliczył debiut w nowym zespole w spotkaniu greckiej Super League przeciwko OFI 1925, wygranym przez jego zespół 4:0. Trzy dni później w meczu przeciwko PAS Janina strzelił swojego premierowego gola przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu 2:1. Sezon zakończył jako mistrz Grecji występując w 10 meczach, w których strzelił 4 bramki.

28 marca 2021 zadebiutował w reprezentacji Polski. W meczu Polska - Andora, eliminacji Mistrzostw Świata. W debiucie strzelił bramkę.