Następcy Świderskiego
RAWICZ. Chcą grać
List otwarty o budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z nawierzchnią syntetyczną do władz rawickich gmin oraz powiatu skierowali działacze klubu RAWIA Walbet Rawicz. W regionie funkcjonuje aż sześć klubów piłkarskich: Rawia Rawicz, Sarnowianka Sarnowa, Ruch Bojanowo, Sparta Miejska Górka, Adwaniec Pakosław oraz Orla Jutrosin.
Niniejszym listem chcemy zwrócić uwagę na duże ograniczenia w realizacji głównych celów klubów piłkarskich, które bezpośrednio związane są z brakiem infrastruktury do prowadzenia szkolenia w okresie jesienno-zimowym. Wskazując te ograniczenia, jednocześnie przedstawiamy możliwości ich rozwiązania oraz korzyści płynące z realizacji tego projektu. Poniżej przedstawiamy wykaz problemów, które napotykamy w naszej codziennej działalności, a które można by rozwiązać dzięki wzbogaceniu infrastruktury sportowej naszego miasta o pełnowymiarowe, oświetlone boisko piłkarskie z nawierzchnią syntetyczną. W sytuacji, kiedy z roku na rok wzrasta liczba uczestników naszych oddziaływań /ze 100 dzieci w siedmiu drużynach w roku 2018, do 250 w czternastu drużynach w roku 2023/, nie jest obecnie możliwe skuteczne koordynowanie rozkładu zajęć bez konieczności wprowadzania dużych ograniczeń. Poniższa tabela obrazuje, z jakim zakresem oddziaływań mamy do czynienia. Tylko w roku 2022, Klub zorganizował i przeprowadził ponad dwa tysiące działań.
Kolejnym argumentem wspierającym budowę boiska jest fakt, że powiat rawicki nie dysponuje pełnowymiarowym, oświetlonym boiskiem do piłki nożnej z nawierzchnią syntetyczną. Funkcjonuje tutaj sześć klubów piłkarskich. Wszystkie kluby posiadają drużyny seniorskie oraz juniorskie /piłka jedenastoosobowa/. Wszystkie kluby w celu przygotowania zespołów do rozgrywek rundy wiosennej wynajmują boiska ze sztuczną nawierzchnią.....