Nieuczciwa konkurencja?

Bojanowo. Spór o "Fajrant"

Browar Bojanowo przyznał, że używanie przez niego w obrocie gospodarczym nazwy piwa zawierającej słowo “Fajrant” jest czynem nieuczciwej konkurencji, bowiem wcześniej produkt o takiej nazwie wypuścił na rynek inny browar - rzemieślniczy Browar Zakładowy Bartłomiej Czarnomski z Poniatowej...

Produkowanie przez dwa browary piwa o nazwie "Fajrant" sprawiło, że spór handlowy przeniósł się na sądową salę. W tle oczywiście pieniądze i zarzuty o nieuczciwej konkurencji.

Piwo Fajrant to produkowane od 2016 roku przez Browar Zakładowy z Poniatowej sesyjne IPA o wyraźnym grejpfrutowym aromacie, o ekstrakcie 11% wag. i 4,1% obj. alkoholu. Natomiast bojanowski browar swój "Fajrant" wypuścił na rynek w sierpniu 2017 roku. Wtedy to browar wchodził jeszcze w skład Browarów Regionalnych Jakubiak.

No i nie może być tak, że dwie różne firmy produkują piwo o identycznej nazwie. W dodatku takie, które się dobrze sprzedaje. Więc awantura gotowa o dwa piwa "Fajrant".

Browar Bojanowo wydał oświadczenie, że popełnił czyn nieuczciwej konkurencji poprzez używanie w obrocie gospodarczym, dla oznaczania piwa, nazwy zawierającej element słowny „Fajrant”.

Oświadczenie Browaru Bojanowo

- Browar Bojanowo sp. z o.o. z siedzibą w Bojanowie niniejszym oświadcza, że popełniła czyn nieuczciwej konkurencji poprzez używanie w obrocie gospodarczym, dla oznaczania piwa, nazwy zawierającej element słowny „Fajrant”. Nazwa „Fajrant” była bowiem wcześniej używana, dla oznaczania piwa, przez Browar Zakładowy Bartłomiej Czarnomski w Poniatowej – czytamy w oświadczeniu Browaru Bojanowo, które jest efektem wyroku sądowego.

fot.internet

wróć do aktualności