,,Bursztynowa Hellena''

RAWICZ. Policjant - wicemistrzem

Krzysztof Sierpowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu zajął drugie miejsce w kategorii "Policja" w VI edycji ,,Bursztynowej Helleny'' w Kaliszu na dystansie półmaratonu.

Był to jego trzeci start w tej prestiżowej imprezie. Tym razem bardzo udany. Bowiem z czasem 1:33:27 uplasował się na 51. miejscu w klasyfikacji open spośród 605 uczestników, którzy dobiegli do mety. Zdobył zaszczytne wicemistrzostwo wśród startujących policjantów. Bieg był na dystansie niespełna 22 kilometrów. Biegacze wyruszyli na trasę, punktualnie o godzinie 22.00 sprzed Hali Arena na osiedlu Dobrzec w Kaliszu. Również meta biegu znajdowała się przy Hali Arena.

Wystartowało w sumie ponad 700 osób. Biegacze z całej Polski. Najbardziej liczną grupę stanowili biegacze z Wielkopolski. Organizatorem wydarzenia było miasto Kalisz i Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu ,a współorganizatorem Policyjny Klub Biegacza KMP w Kaliszu....