Troje w szpitalu

RAWICZ. 91-latek winny

Kierujący fiatem pandą 91-latek spowodował wypadek pomiędzy rondem Załęcze a Zbakowem Dolnym (powiat górowski), gdzie zderzyły się dwa auta osobowe, po czym jedno z nich uderzyło w stojącą ciężarówkę.

- Jak ustalono, kierujący pojazdem fiat panda, jadąc od miejscowości Załęcze omijał dwa samochody ciężarowe wraz z naczepami, stojące na poboczu z uwagi na awarię koła w jednej z naczep - informuje aspirant Małgorzata Nieborak z Komendy Powiatowej Policji w Górze. - W trakcie omijania mężczyzna, 91-latek z powiatu trzebnickiego, nie zachował należytej ostrożności i wyjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie prawidłowo jechał kierujący pojazdem dacia. Ten chcąc uniknąć czołowego zderzenia - gwałtownie skręcił. Dacia "przetarła" się z fiatem pandą, które to uderzyło jeszcze w tył naczepy.

Na mijescu wypadku zajwili się policjanci, strażacy oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Podróżujący pandą - mieszkańcy powiatu trzebnickiego w wieku 91, 83 i 53 lata zostali ranni. Z obrażeniami trafili do szpitali w Lesznie i w Rawiczu. Wiek - wiekiem, ale kierujący pojazdami 91-latkowie to raczej powinni przechodzić częste badania lekarskie...

wróć do aktualności