Utrzymać dodatek "covidowy"

Leszno. Spór o dodatki

Średni personel medyczny leszczyńskiego szpitala, czyli pielęgniarki, położne oraz ratownicy medyczni nie zgadzają się na zmniejszenie im dodatków, ustanowionych w związku z pandemią COVID-19...

Wojewódzki Szpital Zespolony podlega pod Urząd Marszałkowski w Poznaniu. A tam rządzi PO z PSL. I to tam zapadają decyzje co i jak się dzieje w leszczyńskim szpitalu. Także z kasą dla personelu.

WSZ przygotował nową siatkę płac dla swoich pracowników. Tych medycznych i tych niemedycznych. W tej sprawie rozmawiano z przedstawicielami związków zawodowych działających w szpitalu.

No i oczywiście wybuchła wojna o pieniądze. Generalnie zmieniono zasady wynagradzania personelu medycznego, czyli pielęgniarek, położnych oraz ratowników medycznych. Nie ma już "oddziałów covidowych". Więc dyrekcja uznała, że nie widocznie ma już potrzeby utrzymywnaia takich ekstra dodatków dla tego personelu jak w szczycie pandemii COVID-19.

Jednym zmniejszając - innym dodano. Więcej pieniędzy ma być przeznaczone na podwyżki dla personelu niemedycznego. To znaczy dla administracji oraz obsługi technicznej WSzZ Leszno.

Oczywiście to co się spodobało jednym - inni są oburzeni. No każdy ma swoje racje. Pielęgniarki, położne oraz ratownicy medyczni mówią jednym głosem. Naturalnie, że zgadzają się na podwyżki dla personelu niemedycznego. Ale nie z ich dodatków i nie ich kosztem. Sytuacja zrobiła się patowa. Tym bardziej, że szef WSzZ aktualnie przebywa na urlopie.

A ile faktycznie zarabia pielęgniarka - zarobki pielęgniarki - można się dowiedzieć z portalu wynagrodzenia.pl › ile-zarabia-pielegniarka. Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 330 PLN. Zatem co drugi pielęgniarka otrzymuje pensję od 3 620 PLN do 5 140 PLN.

fot interent

wróć do aktualności