VAT-sterzy z lewymi fakturami

LESZNO. Kradli miliony

Prokuratura poznańska nadzoruje śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, wystawiającej i posługującej się fałszywymi fakturami VAT dotyczącymi podnajmu usług pracowniczych z udziałem obcokrajowców. Nieoficjalnie wiadomo, że zamieszane są w to firmy z regionu leszczyńskiego.

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przeszukali 5 lokalizacji. Jednocześnie zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono dokumentację księgową oraz gotówkę pochodząca z przestępstw. Łączna wartość wprowadzonych do obrotu „lewych” faktur to blisko 125 milionów złotych. Ustalono, że Skarb Państwa podczas przestępczej działalności mógł stracić ponad 16 milionów złotych.

Na kontach bankowych podmiotów związanych z grupą przestępczą zabezpieczono kwotę 6,8 mln zł. Dwóch podejrzanych zastało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Trzeci z nich został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju, dodatkowo zastosowano poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa. - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu....fot.internet

wróć do aktualności