XXXII Leszczyńskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

LESZNO. KIK zorganizował

Co roku to katolickie święto organizuje Klub Inteligencji Katolickiej w Lesznie. Tegoroczne uroczystości odbywały się w dniach 8-12 listopada. Współorganizatorem Dni była Szkoła Podstawowa nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna oraz parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, która objęła patronat nad uroczystościami. Co roku patronatem zajmuje się inna z leszczyńskich parafii.

W środę wykład na temat życia i męczeństwa biskupa Antoniego Baraniaka wygłosili Sebastian Zawieja i Mirosław Krajewski.
W czwartek odbyła się coroczna Wieczornica Patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem, we współpracy z KiK, była Szkoła Podstawowa nr 1. I tam też wszyscy spędzili patriotyczny wieczór.
W piątek Jerzy Perzyński wygłosił wykład na temat cudów w kościele katolickim.
W sobotę Jolanta Pawłowska ze Wschowy mówiła o siostrze elżbietance Iwonie Król. To nieżyjąca już wybitna mieszkanka tego miasta.
W niedzielę, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, pod patronatem księdza proboszcza Mieczysława Jarczewskiego, odbyła się uroczysta msza. Wystąpił na niej Chór Miejski „Chopin.”

Od października Klub Inteligencji Katolickiej w Lesznie funkcjonuje w następującym składzie.
Damian SZYMCZAK-prezes
Franciszek Chudziński-wiceprezes
Elżbieta Ratajczak-wiceprezesBarbara Piwońska-sekretarzJózef Deutsch-skarbnik
Halina Cichocka-Nowak -członek zarządu
Damian Małecki - członek zarządu. Komisja Rewizyjna: przewodniczący-Henryk Karaś, członek-Edward Bąk, członek-Andrzej Bortel...

fot.internet

wróć do aktualności