Podwyżek i urlopów zdrowotnych

Leszno. Żądania medyków

Grupa leszczyńskich medyków uczestniczy w warszawskim proteście domagając się m.in. wprowadzenia płatnych urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej oraz zrównania płac do średniej europejskiej ...

Setki medyków z całej Polski zjechało się do Warszawy, gdzie zaplanowano protest pracowników ochrony zdrowia. Zapowiadają, że przed kancelarią powstanie „białe miasteczko”.

Protestujący przede wszystkim chcą podwyżek swoich pensji. Zmiany ustawy o wynagrodzeniach i zrównanie płac do średniej europejskiej - to jeden z postulatów medyków.

Poza tym medycy domagają się też wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej. Oczywiście pełnopłatnych. Tych na wzór nauczycielskich. Tam też można przez cały rok "podreperować zdrowie", nie chodząc do pracy - a mieć przez 12 miesięcy pełną wypłatę.

Poza tym w pakiecie protestujacych jest m.in. rezygnacji z tworzenia nowych zawodów medycznych. Te co są - to wystraczą. Lista życzeń medyków jest długa i potrzeba na nią wielu dziesiątek miliardów złotych z pieniędzy podatników.

Spełnienie tych wszystkich postulatów w tym roku kosztowałoby – zdaniem resortu zdrowia – łącznie 26,05 mld zł i 104,7 mld zł w przyszłym roku. To taka "gwiazdka z nieba" dla medyków, a dla innych coraz wyższa składka zdrowotna czyli w praktyce praca za suchy chleb i garść ryżu raz dziennie. Co ciekawe - w tych żądaniach płacowych protestujacy mają bardzo silne wsparcie partii totalitarnej opozycji oraz polskojęzycznych mediów wrogich PiS-owi.

fot internet

wróć do aktualności