Drożej niż w Poznaniu

LESZNO. Taniej już było

W stolicy Wielkopolski za odbiór śmieci płaci się 25 zł/osoba, a w Lesznie 33 zł/osoba. I nowe (stare) władze Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego "wspaniałomyślnie" utrzymały tę stawkę, także na przyszły rok. Nie wiadomo, śmiać się - czy też płakać.

Nie trzeba dlaego szukać - przykładowy Słupsk. Liczy ponad 90.000 mieszkańców. W tym mieście do tej pory opłata za odbiór odpadów wynosi 21,50 zł/ mieszkańca. Teraz po przetargu zwięksozno ją o 9,5 zł/osoba. Ale i tak taniej niż w Lesznie, żeby nie wspomnieć o Poznaniu. Dlaczego zatem w Lesznie musi być tak drogo? Być może problem tkwi albo w nadmiernych kosztach funkcjonowania MZO, albo w "pazerstwie" KZGRL.

A już jako ciekawostka - to są gminy, gdzie jest naprawdę tanio. Chociażby w gminie Wierzbica, w powiecie chełmskim. Tam dotychczas opłata za opady była bardzo niska - mieszkańcy płacili 14 złotych od osoby (w przypadku nieruchomości zamieszkanych przez maksymalnie pięć osób). Jeszcze mniej - 13, a nawet 12 złotych - wyniosła w przypadku największych gospodarstw. Teraz - po przetargu - im podnieśli stawkę do 25 zł za osobę. ...fot.internet

wróć do aktualności