Kolizje na ekspresówce

Kościan. Pijana za kółkiem

30-letnia mieszkanka powiatu szamotulskiego kierująca peugeotem która spowodowała wypadek na S-5, była pijana. Miała 2 promile alkoholu w organizmie...

W krótkim odstępie czasu doszło do dwóch groźnych wypadków na kościańskim odcinku ekspresówki. Pierwszy z nich zdarzył się przed dziesiątą wieczorem. Dwa pojazdy zderzyły się na pasie w kierunku Poznania. Jechali nimi tylko kierowcy.

Sprawcą okazała się 30-latka, kierująca peugeotem. Mieszkanka powiatu szamotulskiego była pijana. Stwierdzono 2 promile alkoholu w jej organizmie. Stan upojenia podobny do pijanej za kółkiem celebrytki - piosenkarki Beaty K. Oba pojazdy uległy poważnym uszkodzeniom. Jedna z osób trafiła do szpitala w Kościanie.

Kilka godzin później znów wezwano służby ratunkowe do kolejnego wypadku na S-5. Zdarzył się tuż po pierwszej w nocy. I to niedaleko miejsca wcześniejszej kraksy.

Okazało się, że kierowca busa wjechał w naczepę samochodu ciężarowego. Prowadził busa 28-letni Chorwat. Po prostu zasnął za kierownicą. Miał dużo "szczęścia w nieszczęściu", gdyż jego pojazd dosłownie został rozerwany na strzępy. Chorwat odniósł jedynie lekkie obrażenia. Jednak decyzją lekarzy przewieziono do na specjalistyczne badania do kościańskiego szpitala.

fot. internet

wróć do aktualności