Zawieszony wikary

POGORZELA. Prowokacja czy fakt?

Donos na wikarego za "niewłaściwe zachowanie księdza" spowodował, że duchowny na czas wyjaśnienia sprawy został zawieszony w obowiązkach duszparsterskich. Taką decyzję podjęła Kuria Diecezjalna w Kaliszu.

Nie pierwszy to i z pewnością nie ostatni donos na księży katolickich w regionie leczczyńskim. Wikary zajmował się sprawami dzieci i młodzieży. Opieka duszpasterska nie wszystkim jednak odpowiada. Szczególnie tym złym kobietom, które śpią samotnie. Zdaniem seksuologów, w tym chyba najbardziej znanego profesora Lwa - Starowicza, często senne, a niespełnione wizje erotyczne - znajdują ujście w nienawiści do męskiej części społeczeństwa. Wszędzie dookoła - tak jak przysłowiowy mały Jasio - widzą seks i tylko seks. Stąd też taka fala donosów na rzekome "księżowskie ekscesy". Pojawił się donos - i chcąc czy też nie chcąc - sprawą zajął się biskup kaliski Damian Bryl. To zawiesił wikarego. A także skierował do zamieszkania czasowo w domu księży emerytów .

Zawiadomiono prokuraturę w Gostyniu. To na jej polecenie i pod nadzorem policja w Gostyniu prowadzi dochodzenie "w sprawie". Stąd też fakt, że nie podano przyczyny zawieszenia księdza z terenu gminy Pogorzela. Nie informuje się także o o szczegółach prowadzonych czynności ze względu na charakter sprawy i dobro postępowania...

fot. internet

wróć do aktualności