Mieliśmy już
113509
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Ponad kilogram marihuany....

Kościan. Zarzuty za narkotyki


Kryminalni z Kościana zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 35 i 37 lat za posiadanie środków odurzających.

Policjanci na posesji młodszego zatrzymanego ujawnili kilka dorodnych krzaków konopi indyjskiej, a w mieszkaniu ponad 1 kg marihuany. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.
Kierowco - szykuj kasę....

Kościan. Kolejny płatny parking


Coraz trudniej zaparkować w rejonie kościańskiego rynku. Do tego wprowdzono jeszcze całodobowy, płatny parking przy ul. Wyszyńskiego. Miasto Kościan - wzorem coraz bardziej tonącego w długach Poznania - szuka pieniędzy, gdzie tylko może. Najprościej w kieszeniach kierowców.

Za godzinę zapłacimy tam 3 zł, a wolne od opłat będa tylko niedziele i kilka świątecznych dni w roku.
53-latek nago spacerował po ulicy Śmigielskiej

Kościan. Goło i wesoło....


Około pierwszej po południu 53-latek spacerował na golasa po ul. Śmigielskiej w Kościanie. Jedynym odzieniem - były skarpetki. Dla jednych to nieobyczajny wybryk - dla innych głupawa zabawa w naturystę.

Skończyło się dobrowolnym ubraniem się i mandatem karnym.
A w Senacie: Grodzki, Ziemniak i inni

Kościan. Senatorowie wymagają luksusu....


Jeszcze nie ucichły echa żądania gigantycznych podwyżek dla parlamentarzystów, to już Kancelaria Senatu rządzona przez Platformę Obywatelską rozpisała przetarg na noclegi dla senatorów. A te mają być komfortowe, bo hotel ma mieć przynajmniej 4 lub 5 gwiazdek.

Do tego duże łóżka - przynajmniej 160x200 cm. W pakiecie szlafroki, minibar, oraz ranne kapcie...
Wkrótce koniec udręki dojeżdzających

Kościan. Parkingi się budują!


Przy kościańskim dworcu kolejowym trwa budowa parkingów dla pojazdów i rowerów. Pomiędzy ulicą Dworcową i Młyńską zbudowany będzie parking na ponad sto samochodów i trzysta rowerów.

Jest to szczególnie ważne dla dojeżdzających pociągami do pracy czy szkoły. Skończy się w ten sposób ich codzienna udręka z zaparkowaniem samochodu czy też roweru.
Można zwiedzić ratusz po remoncie

Kościan. Burmistrz zaprasza...


Drzwi Otwarte w ratuszu 4 i 5 września.

Zwiedzanie ratusza po remoncie z przewodnikiem.
Rok szkolny za pasem, w klasach bez masek...

Kościan. Nie będzie nauczania "hybrydowego"


Powiat kościański miał własne plany oświatowe. Chcieli zawieszenia zajęć w systemie tradycyjnym oraz wprowadzenie systemu hybrydowego.

Uczniowie mieli chodzić na zmianę do szkoły. Albo uczyć się w domach, w systemie zdalnym. Tymczasem zdecydowano, że uczniowie od 1 września powrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. Oczywiście, że nie wszystkim się to podoba. Nauczyciele mają wiele powodów, by odmówić pracy - uważa przez ZNP Sławomir Broniarz
30-latka na haju

Śmigiel. Kierowała na ,,CHILLOUCIE"


To miała być zwykła kontrola drogowa… Kierowca niestosujący się do ograniczeń prędkości, brak pasów, jednak okazało się, że zaskoczyła policjantów.

Kierująca nie dość, że posiadała przy sobie narkotyki, to jeszcze przyznała się do palenia marihuany w trakcie jazdy...
Czarna chmura nad powiatem

Kościan. Złomowisko(znowu) płonie!


Kilka tygodni po ostatnim pożarze, a znów kłęby czarnego dymu uniosły się nad gigantycznym złomowiskiem w Przysiecie Polskiej k. Kościana. To ogromny zakład recyklingu odpadów, a o jego szefach krażą legendy.

W wielogodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyło wiele okolicznych zastępów straży pożarnej oraz 110 strażaków z 4 powiatów. Kosztowała dziesiątki, a może i setki tysięcy złotych z kieszeni podatników....
Amerykanie w strefie przemysłowej

Kościan. Pułaskiego do Jost Chemical


Ponad 2 miliony złotych kosztowała nowa ulica gen. Kazimierza Pułaskiego, która łączy ulicę Północną z amerykańską fabryką Jost Chemical.

W przyszłości połączy ona miasto Kościan z nową obwodnicą.
Zginął 43-letni pasażer mitsubishi L200

Śmigiel. Śmierć na "piątce"


Około wpół do drugiej na S5 przy węźle Śmigiel Południe doszło do tragicznego wypadku. Mitsubishi L200 z ogromną siłą uderzył w naczepę jadącego przed nim TIR-a.

Na miejcu zginął 43-letni pasażer osobówki, mieszkaniec powiatu gliwickego.
Wodociągi podnoszą taryfy

Kościan. Drożej za wodę i ścieki


O ponad dwadzieścia groszy więcej za każdy metr sześcienny wody płacą już klienci kościańskich wodociągów. Wzrosła też cena odbioru ścieków.

Nowa stawka to 3,35zł/m3 wody i 5,94zł/m3 za ścieki. Do tego trzeba doliczyć też podatek VAT.
Nocny pożar na letnisku....

Kościan. Automaty w ogniu


Ponad dwie godziny trwała akcja gaśnicza pomieszczeń z grami zręcznościowymi i innym sprzętem na letnisku w Dębcu Nowym. Pożar wybuchł po czwartej nad ranem.

Straty szacuje się na około 100 tysięcy złotych.
Jedni oburzeni, inni przyklaskują....

Kościan. Proboszcz wywiesił plakat


Od kilku dni w Kościanie jest bardzo głośno z powodu plakatu.

Wywieszony został na drzwiach Kościoła Farnego
Brawura, nieuwaga, chamstwo czy niedouczenie kierowców?

Kościan. Czarna seria jednośladów...


W odstępie zaledwie kilkudziesięciu godzin, na drogach powiatu kościańskiego, doszło aż do trzech zdarzeń w których ofiarami byli kierowcy jednośladów.

Za każdym razem winny był kierowca samochodu.
Ile zarabiają lekarze, ratownicy, pielęgniarki, laboranci?

Kościan. Szpital ciągnie dług


Kościański szpital zakończył ze stratą ponad 3,8 mln zł, podsumowując działalność w 2019 roku.

Złożyły się na to minimalny wzrost świadczeń medycznych z tzw. ryczałtu i nadwykonań (ponad 1,4 mln zł) oraz znaczne podwyżki płac dla personelu medycznego. A te pensje, pochodne i dodatki pochłaniają prawie połowę z 71 mln rocznych kosztów szpitala.
Deszczowy lipiec szkodzi owocom

Krzywiń. Apetyt na czereśnię


Na platacjach czereśni w okolicy Krzywinia spory ruch. Lato to czas zbioru tych owoców pestkowych, a większość owocu trafia na giełdę na poznańskim Franowie.

Ceny giełdowe jednak dość sporo znacznie się od tych - za jakie kupujemy czerenie w sklepach czy na targowiskach.
Wypadek między Rąbiniem a Turwią.

Kościan. Nie żyje motocyklista


Przyczyną wieczornego zdarzenia drogowego w dniu 1 lipca z udziałem motocyklisty była najprawdopodobniej zwierzyna, która wybiegła na drogę.

Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.
Piłeś - nie jedź!

Kościan. Promile za kierownicą


Tylko zdecydowana reakcja mieszkańców i zatrzymanie w krótkim czasie trzech pijanych kierowców w rejonie Kościana. Każda z nich miała w granicach 2 promili alkoholu.

Prawdopodobnie zapobiegło to kolejnej tragedii na tamtejszych drogach.
"Nie zastanawiałam się, po prostu działałam”...

Kościan. 16-letna Zosia uratowała dwumiesięczne niemowlę


Plac Rozstrzelanych w Śmiglu. Zosia Sikora wychodziła właśnie z domu.

Wtedy usłyszała rozpaczliwe wołanie o pomoc. Ratunku wzywała mama, której 2-miesięczna dziewczynka właśnie przed chwilą śmiertelnie groźnie się zakrztusiła...
Pożar i całkowita blokada drogi ekspresowej S5

Śmigiel. Spłonęło VOVLO


Po godzinie trzynastej całkowice zablokowano ruch na ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Śmigiel Północ i Śmigiel Południe. Przyczyną był pożar osobowego Volvo.

27-letni kierowca, mieszkaniec gminy Śmigiel, jechał tym pojazdem w stronę Poznania. W okolicy Nietążkowa nagle doszło do samozapłonu Volvo.
Dzieciaki z Gurostwa doczekały się boiska...

Kościan. Wreszcie pograją w piłkę


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie zagospodarował teren przy ul. Powstańców Wielkopolskich. To w sąsiedztwie tamtejszego placu zabaw.

Powstało tam wielofunkcyjne boisko o wymiarach 30 x 15 metrów.
Dębiec Nowy - " letnicy pozbywają się odpadów zielonych"...

Kościan. Letnisko czy śmietnisko?


Tak wygląda przygotowane miejsce pod odpady zielone na letnisku w Nowym Dębcu. A przecież wszyscy okoliczni mieszkańcy doskonale wiedzą, że w tym miejscu można pozostawić wyłącznie bio odpady zielone czyli: trawę, liście i drobne gałązki.

.I to rzecz się dzieje w niedalekim sąsiedztwie lokalnej oczyszczalni ścieków dla tego największego i chyba najpiękniejszego turystycznego kurortu Ziemi Kościańskiej.
Poczekamy przynajmniej ze dwa lata....

Kościan. Rondo przy Łąkowej z Młyńską?


Kościaniacy niecierpliwie czekają na otwarcie tunelu na ul. Młyńskiej. Przy okazji miało powstać też m.in. rondo przy bardzo niebezpiecznym odcinku łączącym ul. Łąkową z ul. Młyńską.

Plany były ambitne, ale Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie - na dziś - nie ma zbyt dobrych wiadomości w tej sprawie.
Wodociągi uspokajają - to tylko popłuczyny

Kościan. Znowu brunatna ciecz w kanale...


Ogromna plama brunatnej cieczy spłynęła do kościańskiego kanału Obry. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w rejonie Łazienek. Zaalarmowano służby ochrony środowiska. Tym bardziej, że kilka miesięcy temu - doszło tam do groźnych skażeń ropochodnych.

.Tym razem - szczęśliwie - obyło się bez wielogodzinnej akcji strażaków wypompowujących niebezpieczne zanieczyszczenia. Była to zabarwiona woda popłuczna ze stacji uzdatniania wody.
Młody popił i pojechał....

Kościan. Prawie trzy promile


W przydrożnym rowie zakończył pijacką jazdę fiatem młody kościaniak. 25-latek miał blisko 3 promile alkoholu.

Mieszkaniec powiatu kościańskiego miał kłopoty nie tylko z opanowaniem kierownicy, ale i z utrzymaniem równowagi po opuszczeniu pojazdu.
Ale konie są trzeźwe i znają drogę!

Śmigiel. Pijany furman


Widok furmana powożącego zaprzęgiem konnym to już bardzo rzadki widok na leszczyńskich drogach. Ale policjantom ze Śmigla podczas kontroli trafił się pijany woźnica.

Mężczyznie nie bardzo spodobało się to, że na drodze zatrzymują do funkcjonariusze. No więc, wyrwały mu się słowa uważane za wulgarne...


starsze wpisy

 © 2018 by map