Mieliśmy już
113510
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Dlaczego mieszkańcy uciekają?

Góra. Miasto się wyludnia


Po raz kolejny ubyło mieszkańców gminie Góra. Tylko w ubiegłym roku liczba zmienjszyła się o kolejne 99 osób. To znaczy, że zameldowano się 106 mieszkańców, ale aż 205 osób wymeldowało się.

Co jest tego przyczyną, że ludzie uciekają z Góry?
Siedem osób rannych

Góra. Groźny wypadek pod Henrykowem


Trzy śmigłowce LPR lądowały na miejscu wypadku w pobliżu leszczyńskiego Henrykowa. Bus jadąc od strony Leszna w kierunku Góry, po wyjściu z łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem.

Podróżowała nim czteroosobowa rodzina: rodzice oraz dwoje dzieci, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego;
Starostwo tonie w długach, ale hojnie rozdaje

Góra. Podwyżki dla nauczycieli


Borykający się z ogromnymi długami powiat górowski - podwyższa pensje swoim nauczycielom. A tymczasem jazda po drogach podległych starostwu np. Wioska - Siciny to istne rodeo, zwana też "wielką pardubicką" z powodu niezliczonej ilości dziur.

Zwiększono radykalnie między innymi wysokość nauczycielskiego dodatku funkcyjnego. Dyrektor szkoły lub placówki podległej starostwu może nawet otrzymać 2 086 zł samego tylko dodatku, oczywiście prócz innych świadczeń i pensji.
Porozumienie jest, pracy nie ma....

Góra. Ambulatorium realne czy wirtualne?


Po likwidacji górowskiego szpitala - mieszkańcy powiatu mają znacznie utrudniony dostęp do świadczeń medycznych. Wyjściem może być uruchomienie ambulatorium.

Nawet wiosną podpisano stosowne porozumienie z firmą Chemeko-System, która w formie darowizny zadeklarowała wykonać taki remont. Tymczasem mijają kolejne miesiące, a żadnych prac jak nie było - tak nie ma...
Radni powiatowi (nadal) drżą przed koronawirusem?

Góra. Miesiącami nie obradują, ale pieniądze biorą...


Przez kilka miesięcy górowcy rajcy powiatowi nie spotkali się oficjalnie na posiedzieniu żadnej komisji. Oficjalnie - pandemia Covid 19. Wyjątkiem była komisja rewizyjna. Obradowano gdy m.in odwoływano starostę.

Ale kilkusetzłotowe diety co miesiąc wszyscy jak brali, tak nadal biorą. Wielu górowian się zastanawia, za co im w takim razie płacimy?
A miliony tuczą banki...

Góra. Powiat z trudem spłaca długi


Prawie 20 milionów złotych długu nadal obciąża konto starostwa w Górze. Powiat nie ma wyjścia - musi płacić, płacić i płacić. By nie splajtować i dostać zarząd komisaryczny.

Co ciekawe, nadal spłaca m.in. kilkunastoletni kredyt, bo zaciągnięty jeszcze w 2008 roku w ramach tzw. radosnej platformerskiej twórczości ekonomicznej tzw. "rolowania długu". Czyli pożyczkami spłacamy wcześniejsze pożyczki.
Rozbudowa legalna czy nielegalna?

Góra. Mieszkańcy wsi boją się większej ubojni...


Zbierane są podpisy mieszkańców podgórowskich wsi: Chróściny i Witoszyc pod petycją do lokalnych władz o wstrzymanie rozbudowy ogromnej ubojni firmy OSI POLAND FOODWORKS.

Ludzie już mają dość hałasu, nieczystości i smrodu z setek ubijanych tam codziennie zwierząt rzeźnych, a zwożonych z różnych rejonów dzień i noc. Bulwersującą sprawą zainteresowali gminę i starostwo. Planują też zawiadomić m.in. sanepid i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
PiS przegrał, PiS wygrał...

Góra. Kobiety rządzą gminą i powiatem


Anna Kolibek to nowy starosta górowski. Zastąpiła Kazimierza Boguckiego. Poparło ją aż dziewięciu z górowskich radnych. Natomiast czworo odmówiło wzięcia udziału w tym głosowaniu.

Co ciekawe, oboje - odwołany starosta jak i ten nowy - należą do PiS...
Płoną kolejne stogi w górowskim

Góra. Znów grasuje podpalacz?


Aż sześć zastępów straży pożarnej gasiło nocne pożary stogów ze słomą i traw na pograniczu górowsko-leszczyńskim. Paliło się w Chróścinie i w Radosławiu.

Pożary wybuchały w odstępie zaledwie kilku kwadransów. Zagadkowo - dość często pali się w tamtym rejonie. Dlatego podejrzewa się, że znów w okolicy grasował podpalacz.


starsze wpisy

 © 2018 by map