Mieliśmy już
113512
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
"Sprawa się rypła" i oddają pieniądze

Bojanowo. Budżet obywatelski? - raczej zapomnij...


Kilkadziesiąt tysięcy złotych z tegorocznego budżetu obywatelskiego oddadzą inicjatorzy realizowanych tegorocznych, zwycięskich projektów w gminie Bojanowo.

Gmina wszędzie szuka oszczędności. Wszystko wskazuje na to, że w tej gminie przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w ogóle nie będzie....

W tegorocznym budżecie gminy Bojanowo przeznaczono prawie 100 tys. zł na budżet obywatelski. Wśród zwycięskich projektów było m.in. wydanie książki z lokalnymi przepisami kulinarnymi.

Przeznaczono na to blisko 48,5 tys. zł. Tymczasem "sprawa się rypła". I to głównie przez epidemię koronawirusa. Realizatorzy tego projektu zdecydowali, że niewykorzystane dotychczas środki w kwocie 25 tys. zł zwrócą gminie Bojanowo. Z przeznaczeniem na walkę z Covid-19.

Z identyczną inicjatywą wystąpili pomysłodawcy kolejnego zwycięskiego projektu - Stowarzyszenia Zgrani. Ich projekt, na którego przeznaczono kwotę 38 tys. zł, także nie zostanie zrealizowany. A pieniądze z powrotem trafią do budżetu gminy.

Burmistrz Maciej Dubiel w odpowiedzi na interpelacje radnych - potwierdził, że w przyszłym roku budżet obywatelski "raczej nie będzie wyodrębniany". Ma to przynieść oszczędności w wydatkach bieżących. Co zatem będzie z inicjatywami lokalnych społeczności w gminie Bojanowo - nie wiadomo.....

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map