Mieliśmy już
113501
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Zatrzymano dwóch podpalaczy

Rawicz. Płoną stogi, dziesiątki tysięcy strat...


Od wielu tygodni płoną stogi ze słomą i sianem na pograniczu rawicko-górowskim. Aż ośmiokrotnie musieli tam interewniować okoliczni strażacy.

Tymczasem policji udało się zatrzymać dwóch podpalaczy. Oskarża się ich o konkretne podpalenia....

To już katastrofalna plaga wiosenno-letnich pożarów stogów w tamtym rejonie. To nie działo przypadku - tylko podpalacza lub grupy podpalaczy. Pierwszy pożar zanotowano w nocy z 27 na 28 kwietnia. W sumie - do tej pory aż ośmiokrotnie dziesiątki strażaków zawodowych i ochotników okolicznych OSP musiało się zmagać z szalejącymi płomieniami. Ostatni pożar stogu - pierwsza dekada września. Straty - dziesiątki, jak nie setki tysięcy złotych.

Cały czas intensywnie poszukiwano podpalaczy. W końcu policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Pierwszemu z nich zarzuca się przyczynienie do pożarów stogów w okolicy Łaszczyna i Dębna Polskiego. Natomiast drugiego o pożar stogu w okolicy Goliny Wielkiej. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

Za podpalenia i zniszczenie mienia o dużej wartości - grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. A pomyśleć, że nadal są kraje, gdzie podpalaczy traktuje się tak samo jak pedofilów czy zwyrodniałych sodomitów - z tym że nie kastruje się przyrodzenia, tylko publicznie obcina rękę....

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map