Mieliśmy już
122746
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Kilkanaście tysięcy na swoje konto

Rawicz. Jak "synowa" okradła "teściową"


Ponad 14.000 złotych nielegalnie przelała na swoje konto partnerka jednego z młodych rawiczan. 24-latka wyłudziła w ten sposób pieniądze od matki swojego partnera.

Dodatkowo jeszcze posługując się fałszywymi danymi "teściowej", wzięła na nią jeszcze dodatkowy kredyt 1,2 tys. zł....

Do rawickiej policji zgłosiła się kobieta, której okradziono konto bankowe. Kwota była niebagatelna - bo ponad 14 tys. zł. Twierdziła, że sprawczynią kradzieży jest 24-letnia "przyjaciółka" syna. Zaczęło się od tego, że oszukana kobieta chciała pomóc synowi i jego partnerce przy wynajmnie mieszkania. Dlatego też zgodziła się na siebie wziąść pożyczkę.

Jednak mieszkanka powiatu rawickiego niezbyt dobrze posługiwała się komputerem. Dlatego też, zleciła młodym załatwienie wszelkich formalności bankowości internetowej. Wtedy to też widocznie 24-latka musiała poznać login i hasło dostępu. Skorzystała z tego - i dokonała kilkunastu przelewów z konta "teściowej" na swoje konto. Poza tym - posługując się danymi matki partnera - wyłudziła dodatkowy kredyt w wysokości 1,2 tys. złotych.

24-latka szła w zaparte. Nie przyznawała się do winy. Jednak sprawdzenie kont i przepływów finansowych - potwierdziło, że to właśnie na jej konto wpłynęło ponad 14.000 złotych. Dlatego też młodą kobietę oskarżono o kradzież z włamaniem, a takim jest także włamanie się na cudze konto bankowe. Dodatkowo postawiono 24-latce także zarzut oszustwa, czyli podszywania się pod inną osobę.

Sąd wymierzył jej karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. W tym okresie 24-latka będzie znajdować się pod nadzorem kuratora. Orzeczono też zwrot matce swojego partnera kwoty 14.320 złotych. Dodatkowo też oszukanej instytucji finansowej sumy 1,2 tys. zł. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 2.000 zł

fot. internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map