Mieliśmy już
122746
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Samorząd wytycza tam działki budowlane!

Rawicz. Rynek na sprzedaż?


Rawicki samorząd przygotowuje się sprzedaży działek budowalnych w obrębie modernizowanego rynku. Tak przynajmniej wynika z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Starego Miasta w Rawiczu.

Działki mają być nie mniejsze niż 7 arów (to taka jak pod wolnostojący dom z ogrodem!)....

Przygotowywany przez burmistrza Rawicza projekt podziału i sprzedaży działek budowlanych w obrębie Rynku wzbudził już ogromne emocje wśród mieszkańców. Mają być duże - bo przynajmniej po 700 m2. Do tego minimalna wielkość frontu - czyli przodu działki to przynajmniej 18 m. Tyle co przykładowa długość Tira z naczepą. Pewnie będą kosztować ogromne pieniądze, bo lepszej lokalizacji biznesowej trudno sobie nawet wyobrazić. Z pewnością taka transakcja znacznie poprawi też "covidowy" stan kasy miejskiej. Ale tylko jednorazowo!

To wszystko ukazało się na oficjalnej stronie bip.rawicz.pl. W projekcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Starego Miasta w Rawiczu

„§ 17. W zakresie zasad kształtowania zabudowy oraz wskaźników zagospodarowania terenu, na terenie oznaczonym symbolem 1U (to tam gdzie też jest Ratusz):

5) ustala się parametry działek uzyskanych w wyniku scalania i podziału nieruchomości:

a) minimalna powierzchnia – 700 m2,

b) minimalna szerokość frontu – 18,0 m,

c) kąt położenia granic w stosunku do pasa drogowego – od 85° do 95°;

6) ustala się minimalną powierzchnię nowo wydzielanych działek budowlanych – 700 m2, z wyjątkiem działek wydzielanych dla realizacji sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, dojść i dojazdów, powiększenia nieruchomości sąsiedniej oraz regulacji granic pomiędzy nieruchomościami.”

Natychmiast też pojawiły sie protesty przeciwko dzieleniu Rynku na takie mega-działki budowlane. Wskazują, że nie po to, poszły tam miliony złotych na remont okolic Ratusza - by teraz stawiać tam "handlowe koszamrki" i "zagracać rynek". Inni za to przeciwnie - mówią o powstałym tam teraz granitowym koszmarku. Takim bez życia i ochoty na spacery po "kamiennej pustyni".

Z pewnością jednak osoby czy firmy, które kupią działki na rynku, to natychmiast będą chciały zarobić , czyli postawić tam swoje "biznesy". Czy to sklepiki czy też ogródki wiedeńskie, czy też jeszcze jakieś inne punkty hanlowo-usługowe. Tak czy inaczej, zawsze są tacy co polubią targowiskową atmosferę na rawickim rynku i jej zaciekli przeciwnicy....

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map