Mieliśmy już
122746
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Szpital staje się Covid-owym

Rawicz. Lekarze oraz położne wypowiedziały pracę


6 lekarzy oraz 7 położnych nagle wypowiedziało pracę w rawickim szpitalu. Ma to związek z przekształceniem szpitala powiatowego w Rawiczu w placówkę tzw. "jednoimienną", przeznaczoną dla pacjentów z Covid-19.

w sumie dotychczas z pracy zrezygnowało już 18 osób z rawickiej kadry medycznej. Tymczasem wirus po ostatnich ulicznych zadymach zbiera śmiertelne żniwo, a rawiczanom, nagle strach zajrzał - gdzie i kto ich teraz będzie leczył....

Szpital powiatowy w Rawiczu został przeznaczony dla pacjentów z Covid-19. Przygotowanych ma być dla chorych 100 miejsc. Na południu Wielkopolski wyznaczono miejsca szpitalne w Rawiczu, Ostrowie Wlkp., Ostrzeszowie oraz Kępnie. Pozwoli to tymczasowe zabezpieczenie miejsc dla chorych na Covid-19 w naszej części południowo-zachodniej.

Chyba, że pandemia w Polsce nabierze takiej skali - że czekają nas obrazki jak wiosną w szpitalach Włoch czy Hiszpanii. Tłumy umierajacych na korytarzach, choć tam "udanie i sprawnie" rządzą od lat socjal-masoni i komuniści, a nie przeklęty przez motłoch (zdaniem profesora Rzeplińskiego) - Jaras z kotem....

Masowe zwalnianie się personelu medycznego z pracy w tzw. szpitalach "jednoimiennych" - uświadomiło, że nie wszystkim "uśmiecha się" praca w takich placówkach. Nawet za podwójne wynagrodzenie. Mają - jak widać - "w głębokim poważaniu" przysięgę Hipokratesa. O tym, że mają leczyć chorych.

Za to nieoficjalnie - półgłosem mówią, że zdają sobie sprawę z nadciągajacej fali masowych zachorowań jaka będzie konskwencją ostatnich masowych ulicznych zadmym. Dotknie to z pewnością nie tylko ludzi starszych, ale i młodszych wiekiem. Dlatego też - wielu pracowników służby zdrowia woli widocznie to "bezpiecznie to przeczekać w domu" niż leczyć w spzitalach te chore tłumy pacjentów z Covid-19.

Zdecydowano, że chorzy do tej pory leczeni w szpitalu w Rawiczu, w pierwszej kolejności mają trafiać do szpitali w Lesznie lub Gostyniu. Jeśli tam braknie miejsc to do placówek Wolsztyna lub Kościana.

Natomiast kobiety ciężarne skierowane zostaną na oddziały do Leszna albo Wolsztyna. Karetki z Rawicza nadal przewozić tych chorych z innymi dolegliwościami niż Covid. A także ich transportować do wskazanych lecznic przez dyspozytora.

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map