Mieliśmy już
122745
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Targi o półhektarową działkę między al. Krasińskiego a Przemysłową

Leszno. Borowiak unieważnia przetarg


Miasto już po raz kolejny wystawiło na sprzedaż atrakcyjną działkę w ścisłym centrum Leszna. To rejon między Alejami Krasińskiego i ul. Przemysłową. W przetargu spośród czterech firm, wygrał leszczyński Ambit.

Tymczasem prezydent Leszna zamknął ten przetarg. Jego zdaniem - cena była zbyt niska.

Pierwszy przetarg miał się odbyć jeszcze w lipcu. Wtedy to miasto Leszno zaoferowało na sprzedaż bardzo atrakcyjną między Alejami Krasińskiego i ulicą Przemysłową. To centrum miasta. To jest w sumie kilka działek z arkuszu mapy 8 o łącznej powierzchni 5 981 m2. Cenę wywoławczą nieruchomości ustalono na 3,15 mln zł. I choć wydawało się, że nabywcy szybko się znajdą - to jednak przetarg się nie odbył. Po prostu, wtedy zabrakło chętnych.

Być może potencjalni nabywcy ostrożnie podeszli do wymogu przedstawienia wcześniejszej koncepcji zagospodarowania kupowanej nieruchomości. Założono tam strategiczne cele Leszna. A jednym z podstawowych wymogów była budowa tam podziemnego parkingu. A to pochłania ogromne koszty.

Leszno zatem ogłosiło kolejny przetarg we wrześniu. Cenę wywoławczą obniżono do 2,7 miliona złotych. Tym razem zgłosiło się aż czterech chętnych. Wybrano komisję przetargową. Wskazała ona na ofertę leszczyńskiej firmy Ambit. Takie rozstrzygnięcie zaskarżyła poznańska firma Dombud Development.

Decyzja należała do prezydenta Łukasza Borowiaka. On uwzględnił skargę dewelopera z Poznania. Nakazał powtórzenie analizy złożonych ofert. Komisja przetargowa jednak ponownie wybrała ofertę Ambitu Leszno.

Taki finalny werdykt jednak nie zyskał aprobaty w oczach prezydenta Borowiaka. Miał prawo i z niego skorzystał. Ostatecznie zdecydował, że miasto nie wybierze ani propozycji Ambitu, ani też żadnej oferty. W uzasadnieniu swojej decyzji napisał, że: " zaoferowana cena najkorzystniejszej oferty jest nieadekwatna do wartości możliwej do uzyskania ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości"

Co dalej? Leszno na bieżące wydatki bardzo potrzebuje pieniądze, także ze sprzedaży nieruchomosci. Wydaje się w tej sytuacji, że przetarg będzie najprawdopodobniej powtórzony. Mówi sie, że tym razem, jednak uzyskane kwoty będą znacznie wyższe niż 3 miliony złotych....

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map