Mieliśmy już
122750
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Lepszy dojazd do Boszkowa!

Włoszakowice. Jedną drogę otwierają, drugą zamykają


Leszczyński samorząd powiatowy właśnie otworzył ruch na drodze Gołanice - Jezierzyce Kościelne. Przebudowano tam 4,2 km dodcinek rogi od Gołanic (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Zbarzewa). Znacznie ułatwia to dojazd nad jezioro Dominickie.

Za to od 17 listopada przebudowywana droga powiatowa w Krzycku Wielkim zostanie wyłączona z ruchu do 31 grudnia br.

Spółka Drogbud Gostyń zakończyła układanie dwóch warstw asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej w Jezierzycach Kościelnych. Jezdnia poszerzona została już do sześciu metrów. Zakres prac przewidywał także przebudowę odwodnienia drogowego i wyprofilowanie rowów. Dla poprawy bezpieczeństwa wykonano oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie solarne przejścia dla pieszych. A także oznakowanie aktywne przejść dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości ruchu pojazdów.

Koszt tej inwestycji to 3.152.836 zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a 250 tys. zł przekaże gmina Włoszakowice.

Natomiast od wtorku 17 listopada, przebudowywana droga powiatowa w Krzycku Wielkim zostanie wyłączona z ruchu do 31 grudnia br.

Wybrana spólka Nodo z Leszna przebudowuje odcinek drogi powiatowej w Krzycku Wielkim - od początku tej miejscowości do ul. Mórkowskiej. Inwestycja kosztować będzie 983.774 zł, koszty robót pokryją powiat leszczyński i gmina Włoszakowice.

W związku z koniecznością przeprowadzenia robót budowlanych na jezdni 17 listopada br. zostanie zamknięty przebudowywany odcinek drogi. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wprowadził od 17 listopada do 31 grudnia br. tymczasową organizację ruchu.

Zalecany objazd przez Bukówiec Górny, Włoszakowice, Jezierzyce Kościelne i Krzycko Małe. Zamknięta na czas przebudowy droga powiatowa Gołanice – Jezierzyce Kościelne jest już otwarta.

fot internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map