Mieliśmy już
113515
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
30-latek z gminy Osieczna bez prawka

Leszno. Pijacki rajd po rynku i okolicach


Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała kierowcę busa, który w weekendową noc jeździł dookoła leszczyńskiego Ratusza oraz chodnikami wzdłuż rynkowych kamienic. Te wyczyny pijanego kierowcy zwróciły uwagę oficera dyżurnego, który zauważył je na ekranie monitoringu miejskiego. - VIDEO

Pomimo ucieczki kierowcy, policjanci szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

4 września br. około godziny 23.30 uwagę oficera dyżurnego spoglądającego w ekran monitoringu miejskiego zwrócił uwagę bus jeżdżący chodnikami znajdującymi się wzdłuż kamienic na leszczyńskim Rynku. Kierowca samochodu zrobił także kilka szybkich kółek dookoła Ratusza, gdzie obowiązuje zakaz ruchu.

Dyżurny natychmiast w to miejsce skierował patrol ruchu drogowego, który po wjeździe na Rynek i na widok jadącego w kierunku policjantów busa użył sygnałów świetlnych. Jednak kierowca dostawczego peugeota nie reagując na ten widok, minął policyjny radiowóz i przyspieszył odjeżdżając w ulicę Łaziebną. Mundurowi ruszyli w pościg za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na końcu ulicy kierowca wjechał w Aleje Krasińskiego, a następnie pod zakaz wjazdu wprost w ulicę Skarbową. Na ulicy Przemysłowej pojazd został zatrzymany.

Mundurowi ustalili, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 30-letni mieszkaniec gminy Osieczna. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, śledczy ogłosili podejrzanemu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

30-latek odpowie także za wykroczenia: kierowania samochodem bez wymaganego dokumentu prawa jazdy, za jazdę autem po chodniku oraz za nie stosowanie się do zakazów ruchu na Rynku i wjazdu na Al. Krasińskiego. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka

fot internet, video KWP Poznań
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map