Mieliśmy już
122745
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Fotele kadencyjne czy dożywotnie?

Kościan. Dyrektorzy tracą posady


Burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz zapowiedział, że nie powoła na kolejną kadencję dyrektorów Kościańskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pełnili swoje funkcję przez kilkanaście ostatnich lat.

Decyzja włodarza miasta nad Obrą zaskoczyła nie tylko obu szefów tych placówek, ale i wielu kościaniaków...

W styczniu przyszłego roku ma się zakończyć kolejna już kadencja obu dyrektorów. Tym razem była to trzyletnia. Najpierw było zarządzenie burmistrza dotyczące Janusza Dodota, dyrektora KOK. Wydano je 17 listopada. Dwa dni później Piotr Ruszkiewicz, podjął taką samą decyzję w sprawie Jadwigi Gidel, dyrektor MBP. Kadencja się kończy. Z pracy co prawda nie zwalniają. Ale stało się jasne, że teraz będzie coraz trudniej o stałe, dyrektorskie posady aż do emerytury.

Takie decyzje zdumiały, a nawet zbulwersowały wielu mieszkańców Ziemi Kościańskiej. Tym bardziej, że nic nie zapowiadało nie powołania (czyli: odwołania) szefów tych placówek. Zarówno Janusz Dodot jak i Jadwoga Gidel są znanymi osobami w mieście. Wielu bardzo pozytywnie ocenia ich wieloletnią prace i działalność na rzecz Kościana.

Są też jednak i inne opinie. Wcale już nie takie laurkowate. Nie brak też bardzo złośliwych komentarzy. Nawet w stylu Stanisława Barei. Kto nie zna słynnego cytatu niech obejrzy kultowy film – Poszukiwany, poszukiwana. Parodia z czasów PRL-u. Właśnie w tym filmie pada ten jakże porażający cytat.

"Mój mąż z zawodu jest dyrektorem."

Burmistrz Kościana nie podał, czy będzie konkurs na te posady. Nieoficjanie mówi się o reorganizacji tych placówek kuturalno-oświatowych. Być może nawet o ich połączeniu. Nie wiadomo także czy dotychczasowi szefowie KOK-u i MBP wezmą udział w konkursach. Tym bardziej, że jedno z nich może już spokojnie przejść na emeryturę....

fot. internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map