Mieliśmy już
113501
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
A w Senacie: Grodzki, Ziemniak i inni

Kościan. Senatorowie wymagają luksusu....


Jeszcze nie ucichły echa żądania gigantycznych podwyżek dla parlamentarzystów, to już Kancelaria Senatu rządzona przez Platformę Obywatelską rozpisała przetarg na noclegi dla senatorów. A te mają być komfortowe, bo hotel ma mieć przynajmniej 4 lub 5 gwiazdek.

Do tego duże łóżka - przynajmniej 160x200 cm. W pakiecie szlafroki, minibar, oraz ranne kapcie...

Kryzys zwiazany z panademią koronawirusa boleśnie dotyka polskie przedsiębiorstwa. Zwykli ludzie oszczędzają, tłoczą sie w codziennych dojazdach do pracy. A polskie firmy boją sie inwestować - w tak niepewnej przyszłości. Wiele z nich ogranicza nawet zatrudnienie, a pracownicy boją się o swoje obecne i przyszłe miejsca pracy. Tym bardziej, ze zapowiedziano właśnie masowe zwolnienia w administracji. Tymczasem "wybrańcy narodu w Senacie" - mają widocznie teraz inne zmartwienia i aktualnie troszczą sie o własne noclegi.

Właśnie rozpisano przetarg, dotyczący rezerwacji miejsc hotelowych dla 100-osobowej reprezentacji izby wyższej. Senat rządzony przez marszałka Tomasza Grodzkiego z PO wymaga, by senatorowie sypiali na "gwazdkowych" hotelach . A tam do dyspozycji mieli m.in. duże łóżka (co najmniej 160x200 cm), minibar, ranne kapcie oraz szlafroki.

To tylko niektóre z wymagań stawianych przez Kancelarię Senatu hotelom, w których nocować będą senatorowie. Aktualnie rozpisano przetarg na ponad 1000 noclegów. Umowa na 1,5-roku. Dotyczy to podróży zarówno krajowych, jak i zagranicznych, które mają odbywać "wybrańcy narodu z izby refleksji".

Planuje się na to wydać ponad 680 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy. Przypomnijmy, że z regionu leszczyńskiego wybrano senatora Wojciecha Ziemniaka z Platformy Obywatelskiej.

fot interent
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map