Mieliśmy już
113512
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Wkrótce koniec udręki dojeżdzających

Kościan. Parkingi się budują!


Przy kościańskim dworcu kolejowym trwa budowa parkingów dla pojazdów i rowerów. Pomiędzy ulicą Dworcową i Młyńską zbudowany będzie parking na ponad sto samochodów i trzysta rowerów.

Jest to szczególnie ważne dla dojeżdzających pociągami do pracy czy szkoły. Skończy się w ten sposób ich codzienna udręka z zaparkowaniem samochodu czy też roweru.

W okolicy PKP Kościanie już trwa budowa parkingów. To teren kolejowy pomiędzy ulicą Dworcową i Młyńską. Powstaną miejsca parkingowe na ponad sto samochodów. W sąsiedztwie zbudowany będzie parking rowerowy na trzysta rowerów. Jednoślady chronić przed deszczem czy śniegiem będzie zabytkowa, kolejowa wiata peronowa z 1906 roku.

Trwają prace wyrównawcze okolicznego terenu. Zwożone są kostki oraz inne materiały budowlane. Wkrótce rozpoczną się prace nawierzchniowe. Parking ma być gotowy do końca tego roku. Do uzgodnienia pozostawały jeszcze sprawy oświetlenia parkingu.

- Podczas rozmów z inwestorem ustaliliśmy, że miasto Kościan weźmie na siebie koszty energii elektrycznej, a kolej wybuduje na swój koszt całą niezbędną infrastrukturę – poinformował Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana.

fot interent
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map