Mieliśmy już
113505
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Lewe papierosy i lewy alkohol...

Gostyń. Mega-kontrabanda w rękach policji


W ręce wielkopolskiej policji wpadli przemytnicy gigantycznych ilości trefnego alkoholu i papierosów.

W sprawę zamieszanych jest dwoje mieszkańców gminy Gostyń...

Przestępcy coraz częściej trudnią się pokątnym handlem spirytusem i lewymi papierosami. Wiele takiego nielegalnego towaru trafia także na leszczyński rynek. Sprzyja temu otwarty rynek pracy dla Ukraińców i innych obywateli tzw. demo-ludów. Tajemnicą poliszynela jest to, że część trefnego towaru płynie do Polski zza wschodnej granicy.

Ale też i w Polsce nie brakuje nielegalnych bimbrowni czy też "mini-firm papierosowych". Pryznoszą one gigantyczne dochody przestępcom. Wystarczy tylko policzyć, ile kosztuje litr spirytusu w sklepie. A ile paczka najtańszych papierosów. Dlatego też pokątna sprzedaż kilkunastu litrów lewego spirytu i parudziesięciu kartonów fajek bez akcyzy - to już zyski dla bandziorów idące w tysiące złotych. Właśnie funkcjonariusze wpadli na trop kolejnej takiej mega-kontrabandy.

Policja zabezpieczyła około 30 tysięcy sztuk papierosów oraz 140 litrów alhololu. W sprawie zamieszanych jest dwoje mieszkańców gminy Gostyń. Zarzuca się im przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie, a także wydawanie, sprowadzanie i sprzedaż papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Sprawa jest rozwojowa.

fot. internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map