Mieliśmy już
113502
odwiedzin portaluValid XHTML 1.0 Strict

Poprawny CSS!
       
Jedna z mieszkanek zarażona Covid-19...

Gostyń. DPS Rogowo - "samozamknięcie"


Zdecydowano o natychmiastowym "samozamknięciu" Domu Pomocy Społecznej w Rogowie koło Krobi, z powodu zarażenia jednej z kobiet - podopiecznych wirusem Covid-19.

Sytuację na bieżąco monitoruje także sanepid oraz starostwo powiatowe w Gostyniu...

Wirusa Covid-19 ujawniono u kobiety w wieku ponad 60. lat. Osoba chora jest podopieczną DPS Rogowo. Ale już nie przebywa na terenie placówki k. Krobi. Wszystko wskazuje na to, że wyjechała. I dopiero wtedy testy - potwierdziły u niej zakażenie wirusem. Dyrekcja placówki po konsulatacji z sanepidem i starostwem - zdecydowała o formie „samozamknięcia”, jako trybie pracy DPS.

Identycznie do zagrożeń w trakcie wiosennej fali koronawirusa w powiecie gostyńskim. Wdrożono już odpowiednie procedury. Wyznaczono osoby, które pracują w placówce i stale opiekują się tamtejszymi mieszkańcami.

Jestem w stałym kontakcie z gostyńskim Sanepidem oraz panią dyrektor rogowskiego DPS. Placówka w Rogowie korzysta z zapasów i wyposażenia, które zakupiliśmy już na początku epidemii. We współpracy z PCPR będziemy nadal wspierać placówkę. Aby ograniczyć dostęp osób z zewnątrz, DPS powrócił do modelu rotacyjnego. Miejsce pracy jest jednocześnie miejscem zakwaterowania. Takie rozwiązanie będzie funkcjonowało przynajmniej przez najbliższy tydzień. Bardzo dziękuję personelowi za profesjonalizm, zaangażowanie i niezwykle odpowiedzialną postawę w tym trudnym czasie - informuje Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

fot. internet
       
wróć do aktualności
 © 2018 by map